√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

آشنایی با عیب یابی جاروبرقی

یکی از اشتباهات رایجی که اغلب افراد دچار میشوند، استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن تمام سطوح و زباله ها است. توجه داشته باشید که اندازه و ظرفیت قطعات داخلی جاروبرقی که در مسیر لوله تا کیسه قرار دارند محدود می باشد. به همین دلیل ورود زباله های بزرگ می توانید منجر به مسدود شدن آنها شود. از اصلی ترین دلایلی که می توان به عنوان علت گرد و خاک جاروبرقی در نظر گرفت، تمیز کردن تمام انواع زباله با آنها است.از دیگر دلایل مهمی که می تواند علت خاک دادن جارو برقی باشد، نصب اشتباه کیسه است. کیسه های جاروبرقی باید به طور دقیق در محل مناسب نصب شوند و هیچ یک از قسمت های آن باز نباشد. علاوه بر نصب اشتباه، ممکن است پس از استفاده به مرور بخش هایی از کیسه از جای خود جدا شود. به همین دلیل گرد و خاک و زباله های درون آن به بیرون منتقل میشوند و گرد و خاک زیادی در حین روشن بودن جاروبرقی از آن بوجود می آید.

مهیا صنعت با بهره گیری از اساتید مجرب در امر آموزش و نیز استفاده از تجهیزات به روز و پشتیبانی های بی نظیر که از کارآموزان خود انجام می دهد عنوان بهترین آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی را به خود اختصاص داده است. علاقه مندان به شغل تعمیرات برد یخچال می توانند باتوجه به کیفیت بالای آموزش و نیز شهریه بسیار پایین آموزشگاه مهیا صنعت را برای سپری کرده دوره تعمیرات لوازم خانگی انتخاب کنند.ما در مجموعه مهیا صنعت تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا با بالاترین کیفیت آموزشی را اعم از استفاده از اساتید حرفه ای و باتجربه ، لوازم و تجهیزات تخصصی و بروز ، پشتیبانی نامحدود و… رضایت صد در صدی کارآموزان خود را جلب کنیم.

آموزش راهنمای برطرف کردن بوی بد جاروبرقی به خاطر کثیفی و بوی سوختگی

بوی نامطبوع جاروبرقی اتفاق متداولی است که اکثر ما آن را تجربه کرده‌ایم. در چنین شرایطی دوست داریم هر چه سریع‌تر از شر این بو خلاص شویم. جاروبرقی‌هادستگاه‌هایی هستند که چند بار در هفته مورد استفاده قرار می‌گیرند و جزء لوازم حیاتی خانه به حساب می‌آیند. جاروبرقی‌ها نیاز به نگهداری و سرویس دوره‌ای دارند. اگر به طور منظم آنها را تمیز نکنید و یا به فکر  نباشید، آشغال درون آنها جمع شده و  باعث ایجاد بوی بدمی‌شود.چطوربویبدجاروبرقیازبین ببریم:

 • مرحله اول این است که کیسه، برس ها و فیلتر را چک کنید.
 • دراین حالت بهتر است کیسه را به جای خالی کردن تعویض کنید.
 • اگر جاروبرقی شما کیسه قابل تعویض ندارد، باید آن را خالی کرده و کاملا با آب بشویید.
 • سیکلونجاروبرقی را با یک دستمال پارچه ای به خوبی تمیز کنید.
 • ممکن است مجبور باشید فیلتر را تعویض کنید.
 • البته اگر فیلتر منشا ایجاد بو باشد.
 • گاهی اوقات شستن فیلتر کمکی به از بین بردن بو نمی کند.
 • حتی فیلترهای قابل شستشو نیز هر چند وقت یک بار باید تعویض شوند.
 • همیشه قبل از دوباره قرار دادن فیلتر در جای خود، از خشک شدن کامل آن مطمئن باشید.
 • گاهی اوقات 2-3 روز تا خشک شدن کامل فیلتر زمان می برد. بهترین راه این است که فیلتر یدک داشته باشید.
 • همچنین ممکن است که غلتک برس دارای باکتری و مواد دیگری شده است و ایجاد بو می کند.
 • در این مورد نیز باید مطمئن شوید که پاک کردن و شستن برس مشکل را حل می کند و یا اینکه باید آن را تعویض کنید.
 • علاوه بر این، اگر جاروبرقی شما کیسه قابل تعویض ندارد، محفظه اشغال را خالی کرده و با دقت آن را بشویید و صبر کنید تا کامل خشک شود.

موهای حیوان خانگی

اگر در خانه سگ، گربه یا هر حیوان پشمالوی دیگری را نگه‌داریمی‌کنید، وجود موهای آنها ممکن است یکی از علل ایجاد بوی بد جاروبرقی باشد. ادرار حیوانات خانگی نیز ممکن است به موهای آنها بچسبد و بوی بد را بیشتر کند. ترکیب ادرار خشک شده و موهای حیوانات پشمالوی خانگی بهترین وضعیت را برای ایجاد بوی کپک و قارچ به‌وجودمی‌آورد.

سوختن تسمه

گاهی اوقات ممکن است علت بوی بد جاروبرقی سوختن تسمه آن باشد. تسمه از لاستیک تشکیل شده است و وجود آن در جاروبرقی باعث چرخش برس و برداشتن مو و دیگر آشغال‌ها را می‌شود. برس‌هایجاروبرقی باید در فواصل زمانی

بررسی فیلترجاروبرقی:

بیشتر اوقات فیلتر جاروبرقی باید تمیز یا تعویض شود.این فیلترها باید بر اساس مدت زمان پیشنهادی سازنده و توصیه‌های آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها مورداستفاده قرار گیرند.حتی اگر از آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها با احتیاط زیاد استفاده می‌کنید، چک کردن به‌موقع بسیار مهم است.اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی به دلیل مسدود شدن فیلتر، توانایی مکیدن گرد و غبار را از دست نداده است.بررسی شلنگ جاروبرقی:اطمینان حاصل کنید که شلنگ جاروبرقی نشکسته و یا آسیب‌ندیده باشد.آسیب‌دیدگی لوله جاروبرقیمی‌تواند موجب از بین رفتن میزان قابل‌توجهی از مکش و کاهش کارایی دستگاه شود.گاهی اوقات نشانه‌هایی از پارگی و آسیب بر روی بخشی از شلنگ مشاهده می‌شود که در نزدیکی رابط شلنگ و جاروبرقی است.

در این صورت شما می‌توانید رابط را جدا کنید، سپس محل آسیب‌دیدگی را ببرید و مجدداً شلنگ را به رابط وصل کنید؛اما در صورتی که آثار پارگی یا آسیب در وسط شلنگ مشاهده می‌شود، توصیه می‌کنیم شلنگ را عوض کنید.

البته می‌توانید با استفاده از چسب محل آسیب را رفو کنید اما این یک راه‌حل موقتی است.جاروبرقی با استفاده از مکش کار می‌کند، این مکش هوا باقدرت بالا باعث می‌شود محلی را که با استفاده از چسب روبه‌راهکرده‌اید دوباره باز شود.

بررسی لوله تلسکوپی

گاهی اوقات ممکن است جاروبرقی شما شیء بزرگی را بلعیده باشد و این شیء از لوله تلسکوپی دستگاه بالاتر نرود.درنتیجههرچقدر بیشتر جارو بکشید در ابتدا فقط گردو خاک عبور می‌کند و تکه‌های کاغذ مو و … به این شیء گیر می‌کند.درنتیجه آن را بزرگ و بزرگ‌ترمی‌کند و کم‌کم حتی گرد و غبار هم نمی‌تواند از این مسیر عبور کند.

اگر متوجه شدید که چیزی در لوله تلسکوپی یا حتی لوله خرطومی دستگاه گیر کرده است، می‌توانید با استفاده از یک شلنگ آب، آن را به خارج از لوله هدایت کنید.

لرزش دربدنه جاروبرقی:

در این مواقع بخشی از بدنه‌یجاروبرقی شما احتمالا شل شده و ممکنه باعث ایجاد سر و صدا شده باشه، در جاروبرقی‌های قدیمی این مشکل بیشتر پیش میاد.همچنین ممکنه که یکی از قطعات جانبی داخل جاروبرقی شما شکسته باشه و لرزش نشون دهنده‌ی شکستن قطعه هست، یک قطعه پلاستیکی شکسته ممکنه داخل جاروبرقی به دام افتاده باشه و علاوه بر سر و صدای بلند لرزش هم در جاروبرقی ایجاد کنه.

یکی دیگه از علت‌های صدای ناهنجار یا بلند جاروبرقی گیر کردن اشیاء یا زباله‌ها داخل لوله و خرطومی جاروبرقی هست که باعث ایجاد سر و صدای جاروبرقی میشه. بنابراین بهتره که برای حل مشکل به دقت طبق راهنمایی‌های ما عمل کنین، اول با گوش دادن دقیق به صدا تشخیص دهید که زباله در کدام قسمت لوله‌یجاروبرقی گیر کرده، بررسی‌ها رو از سر جاروبرقی تا انتهای لوله خرطومی می‌تونید انجام دهید، در صورت مسدود شدن حتما با استفاده از سیخ، سیم مفتول و … سعی کنین مسدود شدن جاروبرقی رو رفع کنین.

البته انسداد و گرفتگی هر یک از این قطعات دلیل اصلی کم شدن مکش جاروبرقی شما هم هست.یکی از علت‌های صدای بلند جاروبرقی مربوط به کثیف شدن فیلترها و عدم نظافت اون‌ها میشه، هوای داخل محفظه‌یجاروبرقی از فیلتر هم عبور می‌کند و نقش اساسی فیلترها در دستگاه جاروبرقی مربوط به گرفتن گرد و خاک هوای اطراف هست.

البته فیلترها از ورود گرد و غبار به داخل محفظه‌های موتور هم جلوگیری می‌کنن، هوایی که از این قسمت عبور می‌کنه از برخورد با گرد و غبار صدای زیادی ایجاد می‌کنه. کثیف بودن فیلترها هم خودش مزید بر علت صدای بلند جاروبرقی هست،  تو این مواقع باید فیلتر رو خارج کنید و اگه قابل شست و شو هست فیلتر رو بشورید، اگه فیلتر شما نیاز به تعویض داره و با شستشو هم تمیز نمیشه، این قطعه‌ی مصرفی و موثر رو از جاروبرقی خودتون دریغ نکنید.

خراب شدن فن موتورجاروبرقی:

یکی از اجزای موتور جاروبرقی فن آن هست که بر اثر شکستگی پروانه یا خرابی صدای زیادی حین کار با جاروبرقی ایجاد کنه. عیب یابی فن موتروجاروبرقی یکی از مواردی هست که برای پیدا کردن علت صدای زیاد جاروبرقی دوو، بوش، زیمنس و … حتما باید انجام بگیره. فراموش نکنید که برای تعمیر فن نیاز هست که دستگاه باز بشه و اینکار حتما باید به دست تعمیرکار با تجربه انجام بگیره.

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد