√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی حرفه ای

فهرست مطالب

تعمیرکاران لوازم خانگی باید دارای مدارک تخصصی مانند مدرک فنی حرفه ای در رشته تعمیرات لوازم خانگی باشند تا بتوانند علاوه بر ورود به بازار کار، در زمینه تعمیرات نیز موفق باشند. اما چگونه می توان این مدرک را دریافت کرد؟ پاسخ به این سوال همان چیزی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. لوازم خانگی معمولا برقی هستند و به همین دلیل مانند هر وسیله برقی دیگری احتمال آسیب و مشکل در آنها وجود دارد. برای تعمیرات لوازم خانگی حضور استادکار متخصص ضروری است.

تعمیرات لوازم خانگی

مدرک فنی حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی چیست؟

گواهینامه بین المللی فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین گواهینامه های سازمان فنی و حرفه ای است که می تواند برای کار در 186 کشور عضو سازمان بین المللی کار (ILO) در سراسر جهان استفاده شود. مدارک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای شامل گواهی رسمی، گواهی تایید شده و گواهی گذراندن مهارت می باشد که گواهینامه رسمی معتبرترین نوع گواهینامه می باشد و با استفاده از آن امکان دریافت وام خوداشتغالی فراهم خواهد شد.

مهارت بین المللی تعمیرات لوازم خانگی گواهینامه ای است که برای تعمیر انواع لوازم خانگی قابل استفاده است. همچنین امکان اخذ ویزای کار با این مدرک برای افرادی که قصد مهاجرت دارند وجود دارد. اگر می خواهید شغل تعمیرات لوازم خانگی راه اندازی کنید، ابتدا باید مهارت های لازم را بیاموزید و این گواهینامه را دریافت کنید.

چرا باید مدرک فنی حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی بگیریم؟

سازمان فنی و حرفه ای کشور دوره های آموزشی مختلفی را برگزار می کند که علاقه مندان می توانند در این دوره ها شرکت کرده و سپس به راحتی جذب بازار کار شوند.این دوره ها در مدارسی که تحت نظارت این سازمان هستند برگزار می شود و پس از اتمام دوره به افراد مدرک فنی و حرفه ای اعطا می شود. داشتن مدرک فنی و حرفه ای مزایای زیادی دارد و به دلیل همین مزیت ها افراد زیادی علاقه مند به گذراندن این دوره ها و گرفتن مدرک هستند.در واقع مدرک فنی و حرفه ای نشان دهنده مهارت های فنی فرد در یک شغل خاص است. با کمک این گواهی می توان از شرکت ها و موسسات مختلف فرد را سریعتر جذب کرد و با استفاده از آن می توانید برای خوداشتغالی وام دریافت کنید. مدرک فنی و حرفه ای معادل مدرک دانشگاهی است و می توانید از آن برای تدریس در مدارس مختلف استفاده کنید.

مراحل دریافت مدرک فنی حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی

آموزشگاه های مختلف دوره های تعمیر لوازم خانگی را برگزار می کنند که در آنها آموزش به صورت تئوری و عملی انجام می شود. در پایان دوره کارآموزان می توانند به عنوان تعمیرکار حرفه ای در بازار کار مشغول به کار شوند. در ادامه به مراحلی که در آموزشگاه ها برای دریافت مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی طی می شود اشاره شده است

آموزش های تئوری

پس از ثبت نام در آموزشگاه مورد نظر، آموزش های نظری توسط اساتید حرفه ای و تحصیل کرده و با تجربه آغاز می شود. به طور کلی این آموزش ها شامل تجزیه و تحلیل قطعات و عیب یابی انواع لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … می باشد. آموزش تئوری قبل از شروع آموزش عملی روشی بسیار موثر است و تاثیر مثبتی در جذب آموزش عملی خواهد داشت.

آموزش های عملی

کارشناسان و اساتید مجرب توجه زیادی به ارائه آموزش به صورت عملی دارند. این مرحله بسیار مهم است، زیرا کارآموزان در حین کار و آموزش عملی با جزئیات آشنا می شوند. در تمام مراحل که افراد با وسایل مختلف خانگی کار می کنند، مربی بر روی آنها حضور دارد و کار آنها را مشاهده می کند. بنابراین در آینده که به صورت واقعی شروع به کار کنند، می توانند از تجربه مفید دوره عملی استفاده کنند.

شرکت در ازمون فنی و حرفه ای

برای دریافت گواهینامه رسمی و بین المللی آموزش تعمیرات لوازم خانگی باید در آزمون هایی که توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود ،پس از گذراندن دوره ها شرکت کرد و در صورت به حد نصاب رسیدن نتیجه گواهینامه بین المللی توسط سازمان برای کارآموز ایجاد می شود.آزمون ها در دو مرحله تئوری و عملی انجام می شود و در آزمون های تئوری تعدادی سؤال وجود دارد که کار آموز باید به آنها پاسخ دهد و در صورت کسب نمره مثبت باید در آزمون عملی حاضر شود.در آزمون عملی فنی و حرفه ای یک وسیله خراب در اختیار شرکت کننده قرار داده شده و گفته می شود که پس از عیب یابی آن نسبت به تعمیر آن اقدام نماید.پس از انجام تعمیر، بسته به کیفیت کار و سرعت کار فرد، امتیاز  و نمره ای به وی تعلق می گیرد. با جمع بندی نتایج آزمون های تئوری و عملی مشخص می شود که آیا فرد واجد شرایط دریافت مدرک است یا خیر.

آموزشگاه مهیا دوره های تخصصی  از جمله آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش نصب پکیج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش دوربین مداربسته و …. همچنین دوره های تعمیراتی مانند آموزش تعمیرات موبایل را با هدف یادگیری تخصصی کارآموزان و ویژه بازار کار برگزار می کند. برای شرکت در دوره ها و همچنین دریافت مشاوره رایگان با شماره 66925701-021 تماس بگیرید.شما همچنین می توانید فرم زیر را نیز تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان مهیا صنعت دراولین فرصت با شما تماس بگیرند.

ثبت نام در دوره های آموزشی مهیاصنعت

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد