√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج چه ویژگی هایی دارد؟+ بررسی شغل تعمیرات پکیج

فهرست مطالب

آموزش تعمیرات پکیج

چرا باید از پکیج دیواری استفاده کنیم؟

به لطف پیشرفت تکنولوژی امروزه افراد کمی از موتورخانه برای تامین گرمایش منازل خود استفاده می کنند و به عبارتی با آمدن پکیج های دیواری افراد کمتری به موتورخانه مراجعه می کنند. شاید بدانید که در گذشته یکی از اصلی ترین سیستم های گرمایش منازل توسط موتورخانه تامین می شد.حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه عواملی باعث شده موتورخانه ها به تدریج منسوخ شوند؟ یکی از معایب اصلی موتورخانه علاوه بر فضای زیاد مورد نیاز برای راه اندازی و نصب، هزینه های بالای نگهداری بود. علاوه بر این، ساکنان بلوک های آپارتمانی نمی توانستند به طور مستقل موتورخانه را مطابق درخواست خود تنظیم کنند. پکیج های دیواری فضای کمتری را اشغال می کنند و اصولا در فضای آشپزخانه نصب می شوند. علاوه بر این، تمامی واحدهای مسکونی به راحتی می توانند تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنند. به طور خلاصه امروزه اصلی ترین و مهم ترین سیستم گرمایشی اکثر خانه ها پکیج دیواری است، بنابراین آموزش افرادی که بتوانند پکیج را به صورت صحیح و اصولی نصب و تعمیر کنند، امری مهم است. اگر قصد ورود به این حرفه تعمیرات پکیج را دارید در اولین قدم سعی کنید با توجه به نظرات دانشجویانی که این دوره را گذرانده اند و مهمترین گام را برای موفقیت برمی دارند، بهترین آموزشگاه تعمیر پکیج دیواری را پیدا کنید.

اشتغال زایی و کسب درآمد کاراموزان دوره تعمیرات پکیج دیواری

پکیج دیواری چیست و چگونه کار می کند؟

با استفاده از پکیج دیواری نیازی به اشغال مکانی به نام موتورخانه در ساختمان نخواهید داشت. پکیج دیواری جایگزین مناسبی برای سیستم های گرمایش مرکزی سنتی می باشد که با تامین گرمایش بدون دردسر و آب گرم واحدهای مسکونی از معایب و محدودیت های فراوان موتورخانه عاری بوده و آسایش بیشتری را فراهم می کند.با پکیج دیواری می توانید به راحتی از شر مشکلات موتورخانه خلاص شوید. امروزه در ساخت و ساز منازل، فضایی توسط مهندسان برای نصب و راه اندازی پکیج دیواری اختصاص داده می شود تا در وقت و هزینه ساکنین صرفه جویی شود.

از گرمایش آب خانگی گرفته تا گرم کردن رادیاتورهای گرمایشی، کف و در مجموع گرمای تمامی محل مورد نظر را تامین می کند.همچنین پکیج های دیواری دارای درجاتی هستند که با آن می توان به صورت دستی دما را در زمستان و فصول سرد افزایش داد و در تابستان گرما را کاهش داد.

یکی از عوامل مهم در یادگیری تعمیر پکیج دیواری، درک و درک عملکرد پکیج در فصول مختلف است. به عنوان مثال، در تابستان، پکیج های دیواری به عنوان آبگرمکن عمل می کنند، یعنی. با باز شدن شیر آب گرم، سنسور پکیج دیواری فعال می شود و شروع به گرم کردن آب می کند، در حالی که در زمستان علاوه بر گرم کردن آب، باید رادیاتور و مدارهای گرمایشی را نیز گرم کنید.

در سیستم پیکج دیواری اولویت با آب گرم مصرفی است. وقتی شیر آب گرم باز می شود. حسگر و سنسور مدار، رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این حالت موقتی است و با بسته شدن شیر آب گرم ،مدارآب گرم رادیاتور وصل می گردد و نوبت به گرم کردن دوباره رادیاتور ها می باشد. در این حالت همیشه آب گرم به صورت آنی و فوری در دسترس است.  به همین جهات است که هنگام انتخاب بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج به مباحثی که قرار است با آنها آشنا شوید دقت و توجه فرمایید. 

مزایا و معایب پکیج دیواری چیست؟

مزایای استاده از پکیج شوفاژ دیواری

پکیج های دیواری بسیار ارزان تر از موتورخانه هستند.

راندمان پکیج دیواری بسیار بیشتر از موتورخانه است.

قابلیت تنظیم میزان گرمای آب مصرفی هر واحد مسکونی به طور مستقل

هزینه نسبتاً کمتری برای نگهداری، نصب نسبت به موتورخانه دارد.

فضای مورد نیاز برای نصب و راه اندازی پکیج دیواری بسیار کمتر از موتورخانه است.

با توجه به خطاهای نشان داده شده توسط LED روی صفحه نمایشگر، به راحتی می توان اشکالات و مشکلات موجود در پکیج دیواری را تشخیص داد.

معایب استفاده از پکیج دیواری

اگر به دلایلی دودکش بین دستگاه و خروجی نشت کند، در صورت بی توجهی می تواند صدمات جبران ناپذیری به بار آورد.

پکیج هایی که بدون مخزن ذخیره هستند، اگر دو یا چند شیر آب باز شوند، فشار آب به شدت کاهش می یابد. به همین دلیل اگر مساحت خانه شما بیش از 200 متر با چند سرویس بهداشتی است، بهتر است از پکیجز مینی با مخزن آب استفاده کنید.

پکیج های فن دار که در حیاط و بالکن نصب می شوند می توانند مکان مناسبی برای پرندگان بوده و باعث کثیفی شدن محیط شوند.

آموزش تعمیرات پکیج دیواری صفر تا صد

اکنون که با مزایا و معایب پکیج های دیواری آشنا شده اید وقت آن رسیده است تا با مشکلات و نحوه عیب یابی پکیج های دیواری نیز آشنا شوید. در حقیقت یکی از اصلی ترین مباحثی که در بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج دیواری یاد میگیرید نحوه عیب یابی و آگاه بودن از مشکلات رایج پکیج های دیواری می باشد. به طور کلی سیستم پکیج های دیواری برای افرادی که هیچگونه دانشی از نحوه عملکرد آن ندارند پیچیده بوده بنابراین در هنگام بروز مشکلات اگر دانش و مهارت کافی را ندارید حتما به تعمیرکاران پکیج تماس بگیرید زیرا سیستم پکیج های دیواری گاز سوز بوده و می تواند در صورت سهل انگاری خسارات جبران ناپذیری را وارد کند. به هر حال در ادامه به رایج ترین مشکلاتی در بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج دیواری آشنا می شوید، می پردازیم.

مشکل روشن نشدن پکیج

یکی از رایج ترین مشکلات پکیج های دیواری روشن نشدن است. گرفتگی مسیر آب در اثر رسوب در لوله ها، وجود هوا در داخل لوله ها و گرفتگی دودکش از جمله عواملی است که باعث روشن نشدن پکیج های دیواری می شود. پیکج دیواری دارای سنسورهایی هستند که در صورت جمع شدن دود و خارج نشدن آن، بلافاصله دستگاه را خاموش می کنند. در این صورت مسیر دود باید بررسی شود و هر چیزی که مانع آن می شود باید حذف شود. اگر شمعک روشن نشد احتمالاً مشکل دارد یا خراب است و باید تعمیر شود.

مشکل خاموش روشن شدن پکیج به طور مداوم

اگر فشار آب کم باشد، ترموستات آسیب دیده و یا ورودی آب به دلیل تجمع زباله مسدود شده و پمپ آسیب ببیند، پکیج را نمی توان روشن کرد.

پکیج آب را گرم نمی کند

عوامل زیادی وجود دارد که منجر به گرم نشدن آب مصرفی می شود. از پایین بودن فشار آب خانه ها گرفته تا رسوب گرفتن مبدل ثانویه و کمبود فشار گاز می تواند باعث گرم نشدن آب مصرفی شود. اگر دائماً با مشکل کمبود فشار آب رو به رو هستید بهتر است که در ساختمان خود یک پمپ آب نصب کنید تا بتوانید همیشه به آب گرم دسترسی داشته باشید. یکی دیگر از عوامل که بر گرم نشدن آب تاثیر دارد، رسوب گرفتن مبدل ثانویه است. این مبدل باید هر چند سال یک بار تعویض شود. البته با استفاده از مواد و محلول های خاصی می توان مبدل را تمیز و استفاده کرد ،درضمن عامل دیگر وجود هوا در لوله ها می باشد که در این صورت هواگیری پکیج دیواری می تواند مشکل نبودن آب گرم را حل کند.

 

همانطور که گفته شد یکی از موثرترین راه ها برای ورود به هر شغلی که نیاز به مهارت و تجربه دارد، شرکت در دوره های آموزشی است.اولین و مهمترین قدم برای موفقیت، تکمیل یک یا چند دوره آموزشی است تا پایه و اساس شغل آینده شما را تشکیل دهد.بنابراین یافتن بهترین آموزشگاه تعمیر پکیج دیوار برای افرادی که به تازگی وارد این عرصه پردرآمد می شوند دشوار خواهد بود.سعی کنید برای انتخاب بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج به نظرات هنرجویان، نحوه ارائه مشاوره و به مدت زمان آموزشی دقت کنید.

آموزشگاه مهیا صنعت بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج دیواری می باشد که تمامی دوره آموزشی پکیج خود را در کارگاه های مجهز، به روز به صورت عملی همراه با اساتید باتجربه که چندین سال سابقه فعالیت در حوزه تعمیرات پکیج داشته اند تشکیل می دهد و در صورت قبولی هنرجویان در امتحان پایان دوره مدرک معتبر فنی و حرفه ای از سوی سازمان فنی و حرفه ای کل کشور برای شما عزیزان صادر میشود.که میتوانید برای مهاجرت ، جواز کسب ، وام اشتغال زایی و … از آن استفاده کنید.

 

درآمد و آینده شغل تعمیرات پکیج در ایران

میزان درآمد در مشاغل فنی ارتباط زیادی با توانایی، تخصص و تجربه شما دارد. این بدان معناست که با افزایش سطح دانش و مهارت، درآمد شما نیز افزایش می یابد. بنابراین درآمد حاصل از کار پکیج دیواری نیز به مهارت و تجربه شما بستگی دارد و با افزایش سطح دانش و مهارت این درآمد نیز افزایش می یابد. البته باید گفت که قیمت پیشنهادی، مشتری مداری، کیفیت خدمات، ساعات کاری، تبلیغات از دیگر عوامل موثر بر درآمد حاصل از این کار است.

بررسی ها نشان می دهد میانگین درآمد ماهانه  و پکیج کاران در سال 1400 بین 10 تا 20 میلیون تومان در ماه است. البته در نظر داشته باشید که اگر بتوانید به صورت مستقل برای خود کار کنید و مشتریان زیادی داشته باشید، قطعا درآمد شما افزایش می یابد. توصیه می کنیم پس از گذراندن دوره آموزشی خود به عنوان کارآموز در شرکت های خدمات تعمیرات پکیج دولتی یا خصوصی استخدام شوید تا مهارت های خود را افزایش دهید.

اگر به مشاغل فنی علاقه مند هستید و قصد ورود به بازار کار را دارید باید بگوییم که نصب و تعمیرات پکیج دیواری یکی از بهترین کارهای فنی است که آینده شغلی خوبی دارد. امروزه پکیج های دیواری به دلیل مزیت های اقتصادی و صرفه اقتصادی مورد تقاضای بالایی قرار دارند و در پروژه های ساختمانی بسیار استفاده می شوند. از مزایای دیگر پکیج های دیواری این است که بسیاری از ساختمان های قدیمی سیستم گرمایشی خود را نیز تغییر داده اند و از این سیستم گرمایشی استفاده می کنند. 

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد