√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

آموزش تعمیرات یخچال سایدبای ساید

یکی ازمهمترین واصلی ترین وسیله ای که می توان برای آشپزخانه ازآن نام بردیخچال است

به طورمثال یک یخچال سایدبای سایدعالی وباکیفیت علاوه برعملکردمناسب ‌ونگهداری  موادغذایی،زیبایی وجلوه ی فوق العاده ای به آشپزخانه مامیدهد.

امروزه از یخچال های سایدبای ساید به دلیل ظاهر زیبا،جادار بودن و مزیت هایی که نسبت به یخچال های معمولی دارند به خصوص برای خانواده هایی که جمعیت بیشتری دارند بیشتر استفاده می شود،امابایددرنظرداشته باشین این نوع یخچال ها نیز پس از گذشت مدتی دچار ایراد وخرابی هایی می شوند که برای عیب یابی و تعمیر آن نیز باید به سراغ افراد متخصص در این رشته رفت.

آموزش تعمیرات یخچال سایدبای ساید

اموزش تعمیرات سایدبای ساید

آموزشگاه مهیاصنعت قصددارددراین مقاله به تعمیرات تخصصی وعیب یابی یخچال سایدبای سایدبپردازد.

شروع آموزش در تعمیرات یخچال بدین صورت است که شما در ابتدا بایدقطعات مکانیکی یخچال شامل فن، سنسورها، موتور، نحوه گاز زدن (مبردها)، عیوب اورلود،‌ ترموستات و بخش سرماساز آشنا شده تا نحوه عیب یابی و جایگزینی این قطعات را یاد بگیرید سپس وارد بخش الکترونیک و مدار یخچال و فریزر میرویم. در بخش برد یخچال معرفی قطعات الکترونیکی مدارات یخچال، تست و اندازه گیری قطعات SMD و DIP سپس کار با ابزارها و سپس مسیریابی و ولتاژ گیری را برای رسیدن به قطعه معیوب یاد میگیرید.بطور کلی ساختار مدارات یخچال ها یکسان است، یعنی وقتی شما بتوانید یک یخچال خانگی را عیب یابی کنید براحتی هر نوع یخچالی را میتوانید تعمیر کنید. 

مشکلات رایج درتعمیرات یخچال های ساید:

اصلی ترین و مهم ترین مشکلاتی که می تواند برای یخچال ها روی دهد می توان موارد زیر را نام برد:

سر و صدای زیاد و غیرعادی یخچال

سردنکردن یخچال فریزروسایدبای ساید

تشکیل برفک دریخچال

روشن نشدن یخچال

نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایشگر دستگاه

دلایل سروصدای زیادیخچال:

از آنجایی که یخچال ها عموما در داخل آشپزخانه قرار داده می شوند، ممکن است به علت تراز نبودن سطح زیرین یخچال، سروصداهای زیادی به گوش برسد.  اکثر آشپزخانه ها دارای سطح صاف نیستند و مقداری شیب به سمت راه آب کف آشپزخانه دارند. اگر داخل یخچال ساید بای ساید خود ظروف و یا اشیایی دارید که با کار کردن دستگاه، امکان لغزش و ایجاد صدا در درون یخچال را فراهم میکند، حتما آن ظروف را خارج کنید تا صدایی مانند تق تق به گوشتان نرسد. حال اگر این دو علت،  به کم کردن یا قطع کردن صدای یخچال منجر نشد، پس حتما علت از قطعات داخلی یخچال ساید می باشد

فن موتوراواپراتور:

احتمالا این مشکل می تواند از خراب بودن و نقص داشتن قطعاتی از یخچال ساید باشد که در ادامه این موارد را مورد  بررسی قرار میدهیم .

سر و صدای غیرعادی یخچال می تواند ناشی از مشکل از موتور فن اواپراتور باشد. هنگامی که موتور فن اواپراتور موجود در فریزر که در پشت پنل عقب است از کار بیفتد، اغلب با سر و صدای زیاد همراه خواهد بود؛ البته با باز شدن درب یخچال، این سر و صدا بسیار بلندتر از قبل  خواهد شداگر فن اواپراتور پر سر و صدا است،  حتما آن را تعویض کنید.

هم چنین صدای غیرعادی یخچال و ساید بای ساید می تواند ناشی از کم و زیاد شدن سرعت فن، ریختن آب در جریان یخ سازی و یا عبور یخ ها به درون مخزن دستگاه باشد. این گونه مشکلات نیاز به عیب یابی و بررسی تخصصی توسط تعمیرکار حرفه ای یخچال فریزر و ساید بای ساید دارند.

فن موتورکندانسور:

از عوامل دیگر صدای زیاد یخچال ساید، می توان به فن موتور کندانسور اشاره کرد. ممکن است چیزی در تیغه موتور فن کندانسور گیر افتاده باشد، یا اینکه یاتاقان موتور فن کندانسور احتمالا دچار نقص شده باشد. موتور فن کندانسور معمولاً در زیر یخچال و فریزر نزدیک به پشت قرار دارد. برای آنکه به آن دسترسی داشته باشید باید فاصله یخچال ساید بای ساید را از دیوار بیشتر نمایید، با این کار می توانید پنل عقب را مورد بررسی قرار دهید

شیر ورودی آب:،

از عوامل دیگری که احتمال سروصدای یخچال ساید بای ساید میباشد، می توان به شیر ورودی آب اشاره ای داشت. اگر یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس در قسمت یخ ساز، پر از سروصدا باشد، مقصر اصلی می تواند از ورودی آب  باشد.

شیر ورودی آب یک دریچه کنترل شده برقی است که برای تامین آب دیسپنسر و یخچال باز می شود. با گذشت زمان، رسوبات معدنی می توانند درون شیر جمع شوند و جریان آب را محدود کنند. اگر شیر ورودی آب پر سر و صدا است، آن را تعویض کنید. برای ترمیم شیر ورودی آب تلاش نکنید، جدا نشدن شیر می تواند باعث خرابی شیر شود.

کمپرسور (Compressor)

اگر نویز و صدا از کمپرسور باشد، احتمال خراب شدن کمپرسور از داخل وجود دارد. اجزای داخلی کمپرسور می توانند با گذشت زمان،  سر و صدای بیشتری نسبت به حالت عادی داشته باشند. کمپرسور معمولاً در زیر یخچال و فریزر نزدیک پشت قرار دارد.  فاصله یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس را از دیوار بیشتر نمایید  تا به پنل عقب  دسترسی  فراهم شود.  اغلب کمپرسورها

سالیان سال، پس از پر سر و صدا بودن دوام می آورند. با این حال، اگر کمپرسور شما پر سر و صدا است، احتمال خرابی آن وجود دارد که این کار باید توسط تعمیرکار متخصص و متبحر وستینگهاوس تعویض یا تعمیر گردد.

دلایل سردنکردن یخچال فریزروسایدبای ساید:

 منظور از سرد نکردن یخچال، حالتی است که یخچال کار می کند اما قسمت یخچال سرد نیست و فریزر یخ نمی‌زند. پس سرد نشدن یخچال منحر به فاسد شدن زودتر مواد غذایی، فشار کاری زیاد بر روی موتور یخچال، بروز مشکلات دیگر همچون یکسره شدن موتور یخچال و چندین مشکلات جبران ناپذیر دیگر خواهد شد

عدم تنظیم درست دمای یخچال

گاهی اوقات علت یخ نزدن یا سرد نکردن یخچال فریزر ، خرابی یا معیوب بودن قطعه ی خاصی نیست و شاید ایراد از عدم تنظیم مناسب دمای یخچال فریزر باشد. در یخچال فریزر های قدیمی تنظیم دما به صورت مکانیکی و ولومی است و در یخچال فریزر های جدید با کمک دکمه و مانیتور دیجیتال انجام می شود.برای بهترین عملکرد و صرفه‌جویی در مصرف انرژی ,  دمای یخچال باید روی ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد باشد و بهترین دما برای فریزر ۱۷- تا ۲۰- درجه سانتیگراد است.  البته باید توجه کرد که تنظیم یخچال فریزر در تابستان و زمستان باید متفاوت باشد.

تنظیم دمای معمول در تابستان  ۳ تا ۴درجه و در زمستان بین ۴ تا ۵ درجه سانتیگراد است. یعنی دمای سردتر در تابستان و گرم تر برای زمستان.

نکته:اگر یخچال فریزر را تازه خریداری کرده اید و اولین باری هست که به برق متصل می شود باید بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت به یخچال فرصت بدهید تا به سرمای اصلی و شرایط پایدار برسد

کم بودن گاز یخچال (منبران)

یکی از دلایل مهم کم بودن سرمای یخچال کافی نبودن گاز است که در اثر نشتی سیستم خنک کننده به وجود می آید. ممکن است مشکل از خرابی گاز یخچال یا خرابی درایر (dryer) نیز باشد.

 خرابی موتور اصلی و رله موتور

موتور یخچال وظیفه فشرده کردن گاز منبران یخچال فریزر را برعهده دارد و گاز فشرده شده را به لوله های کندانسور پمپاژ می کند.

یکی از علت های شایع و اصلی سرد نکردن, خرابی موتور یخچال می‌باشد که یا بصورت کامل به اصطلاح می سوزد, یا کار می کند اما عمل فشرده سازی و پمپاژ را به درستی انجام نمی دهد که در این مورد جهت تعویض موتور یخچال باید با متخصص تعمیرات تماس حاصل فرمایید.

خرابی و ایراد درب یخچال

اگر قفل درب یخچال خراب باشد و درب آن به درستی بسته نشود دمای داخل یخچال ثابت نمی‌ماند و هوای سرد خارج شده باعث افت دما می شود.

مورد مهمی که باید توجه داشت این است که مطمئن شوید واشر لاستیکی درب یخچال سالم و عملکرد درستی داشته باشد.اگر لاستیک درب یخچال معیوب, پاره, شل یا از درب یخچال جدا شده باشد و یا مگنت آن ضعیف شده باشد باعث میشود که هوا از بیرون به داخل یخچال نفوذ کرده و باعث افت دما و برفک زدن داخل یخچال فریزر شود.

 گردش نامناسب هوا یا وجود مانع برای گردش هوا

در یخچال های جدید نوفراست یا به اصلاح بدون برفک از فن و دریچه های متعدد هوا  استفاده شده است که وظیفه گردش هوای سرد در داخل یخچال را بر عهده دارند. قاعدتاً اگر بسته یا مواد غذایی بزرگ یا با حجم زیاد را در مسیر این دریچه های  هوا قرار دهید, گردش هوا به درستی انجام نمی‌شود و در نتیجه سرمای یخچال فریزر کم یا متوقف می‌شود.

قرار دادن مواد غذایی بیشتر از ظرفیت داخل یخچال

اگر مواد غذایی که در یخچال قرار می دهید بیشتر از ظرفیت تعریف شده یخچال باشد ،یعنی به صورت فشرده و انباشته شده روی هم , در این صورت گردش هوا به درستی انجام نمی شود و باعث کم شدن برودت یخچال فریزر می گردد. پس طبق کاتالوگ یخچال و ظرفیت آن عمل شود

تشکیل برفک در یخچال:

اول از همه این را باید بدانیم که یخچال به خودی خود هیچگونه آب یا رطوبتی از خود تولید نمی‌کند، چون فضای داخل کابین یخچال سرد است با باز شدن درب یخچال و ورود هوای گرم محیط و منزل شما که مقداری هم رطوبت دارد وارد یخچال شده و آن رطوبت به دیواره‌های یخچال رسیده و در آن جا به برفک تبدیل می‌شود. همین طور مواد غذایی بخصوص میوه و سبزیجات دارای آب هستند، که با قرار دادن در یخچال، رطوبت آنها وارد هوای یخچال می‌شود.

یخچال را هنگام نصب در جای مناسب قرار دهید که محیط رطوبت زیادی نداشته باشد، در بعضی موارد مشاهده شده که یخچال در آشپزخانه نصب شده و ورودی حمام از آشپزخانه بوده یعنی با هر بار حمام رفتن محیط آشپزخانه رطوب بسیار بالایی می‌گرفت و با باز شدن حتی یک یا دو بار درب یخچال حجم بالایی رطوبت وارد یخچال شده و برفک می‌زند و یا در مواردی دیگر محیط کوچک و بسته آشپزخانه با سقف نسبتا کوتاه با قرار دادن اجاق گاز در کنار یخچال و پخت پز و گذاشتن یک سماور به طوری محیط آشپزخانه رطوبت می‌گرفت و دم می‌کرد که هر چند روز یک بار توده بزرگی از یخ و برفک داخل یخچال را فرا می‌گرفت پس حتما باید شرایط مناسب محل نصب یخچال را رعایت کنید

فرسودگی نوار لاستیکی دور درب

لاستیک دور درب فرسوده شده است اگر نوار درب آسیب دیده باشد یا وقتی در بسته است صاف و چفت نباشد، هوای گرمی که در محیط است ممکن است به داخل آن نفوذ کند. این اتفاق علت برفک زدن یخچال ساید و معمولی شما خواهد بود. می توانید سعی کنید نوار لاستیکی را تمیز کنید تا ببینید به خوبی چفت می شود یا خیر؟ اگر خیلی فرسوده شده باشد، باید آن را تعویض کنید.

از دست دادن حالت چسبندگی لاستیک دور درب نیز باید بررسی شود. چنانچه لاستیک دور درب یخچال دستخوش عواملی نظیر: پاره شدن، از دست دادن چسبندگی و له شدگی باشد. می تواند دلیلی بر جریان آزاد هوای داخل و بیرون باشد

در فریزر های نوفراست، جهت جلوگیری از برفک زدن فریزر المنت گرمایی پیش از ایجاد یخ بر روی اواپراتور وارد مدار میشود.

 تایمر دیفراست( یخ زدایی)

تایمر در فواصل منظم به المنت دستور روشن شدن میدهد. واضح است که در صورت خرابی تایمر دیفراست المنت وارد مدار نمیشود و برفک ایجاد میشود.

خرابی سنسور دیفراست

وظفه ی سنسور دیفراست این است که دمای فریزر را اندازه گیری کند و آن را به برد فرمان انتقال دهد تا دستور یخزدایی صادر شود. اگر فریزر نوفراست شما به هر دلیلی برفک بزند، مخصوصا در اطراف اواپراتور اولین دلیل میتواند خرابی سنسور دیفراست باشد. فریزر های نوفراست دارای المنت گرمایی جهت ذوب کردن یخ اطراف فن اواپراتور هستند تا از یخ بستن فن اواپراتور جلوگیری نماید. مقاومت سنسور دیفراست معمولا در حدود کیلو اهم  باید باشد و در اثر کاهش دما  باید افزایش مقاومت داشته باشد. میتوانید با یک مولتی متر آن را تست کنید

خرابی ترمودیسک

ترمودیسک یه وظیفه ی ساده دارد و آن قطع کردن مدار و خاموش کردن المنت در صورت ایجاد گرمای زیاد است. بعضی اوقات پیش می آید که در اثر کارکرد و استهلاک ترمودیسک قابلیت خود را از دست میدهد و باز میماند و در نتیجه المنت وارد مدار نمیشود و فریزر برفک میزند.

خرابی برد(مدار فرمان) یخچال فریزر یا ساید بای ساید

پیش تر توضیح دادیم که وظیفه ی سنسور دیفراست اندازه گیری لحظه ای دما و انتقال به برد دستگاه میباشد تا در صورت نیاز برد فرمان المنت را وارد مدار کند. طبیعتا خرابی برد الکترونیکی میتواند باعث شود تا دستور وصل شدن المنت از سوی  برد نرسد و در نتیجه باعث شود فریزر برفک بزند. 

خرابی ترمو فیوز

ترموفیوز به نوعی همان عملکرد ترمودیسک را دارد با این تفاوت که ترموفیوز برای یکبار المنت را در اثر گرمای زیاد از مدار خارج میکند یعنی در اثر گرمای زیاد میسوزد و برگشت پذیر نیست وپس از آن میسوزد و نیاز به تعویض دارد.

باز ماندن دمپر یخساز

ممکن است باز ماندن دریچه دمپر باعث ورود هوای مرطوب بیرون به داخل فریزر شود که در این صورت  باعث ایجاد برفک در فریزر میشود. مطمئن شوید چیزی مانع بسته شدن دمپر یخساز نشود و از برگشت کامل دریچه دمپر به جای اولیه مطمئن شوید. ممکن است فنر دمپر شل شده باشد میتوانید آن را خودتان با دست سفت کنید.

گرفتگی مجرای(راه) آب

شاید برایتان سوال شود که این برفک های آب به کجا میروند؟این برفک ها  پس از آب شدن وارد لوله ای میشوند و از آن جا بر روی ظرف فلزی روی موتور میریزد و گرمای موتور باعث تبخیر حاصل میشود. در ا ثر مرور زمان و نشست رسوب این مجرای آب دچار گرفتگی میشود و در پی آن آب های حاصل تخلیه نمیشود ودر فریزر میماند و یخ میزند و باعث ایجاد برفک در فریزر میشود. شما میتوانید با استفاده از لوله باز کن آن را باز کنید.

روشن نشدن یخچال

یکی از مهم ترین و شایع ترین علائم سوختن یا خرابی برد ساید بای ساید، روشن نشدن دستگاه می باشد. در این صورت ممکن است که دیپسلی دستگاه نیز روشن نشود و دستگاه هیچ گونه سرمایی نداشته باشد. حتی چراغ داخلی یخچال نیز روشن نمی شود. در صورت مواجه شدن با این مشکل بهتر است که ابتدا از سالم بودن پریز برق منزل، سالم بودن دو شاخه برق دستگاه و کابل برق دستگاه و سپس سالم بودن صفحه نمایشگر مطمئن شوید. توجه داشته باشید که صفحه نمایشگر ممکن است که در اثر ضربه خراب شود، همچنین اگر یخچال شما روشن نمی شود، باید حتما کمپرسور دستگاه نیز به دقت بررسی شود. نهایتا اگر این موارد سالم بودند احتمالا برد سوخته است که دستگاه شما اصلا روشن نمی شود. در نتیجه باید برد دستگاه توسط تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال بررسی شود.

نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایشگر دستگاه

در یخچال هایی که دارای برد و صفحه نمایش هستند، ایرادات دستگاه در قالب کد خطا نمایش داده می شود. کد های خطا یا ارور ها در یخچال های مختلف متفاوت می باشند و هر علامتی داری یک مفهوم خاص می باشد. در نتیجه برای یافتن معنای کد خطا بهتر است تا به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید و یا با یک سرچ ساده متوجه مفهوم کد خطا شوید. به هر حال یک سری از کد ها هستند که بیانگر وجود مشکل در برد هستند. در این صورت شما متوجه می شوید که برد دستگاه شما مشکل دارد و باید سریعا اقدام به رفع ارور و بر طرف کردن مشکل کنید تا از سوختن برد جلوگیری شود.

علت های سوختن برد ساید بای ساید

 • نوسانات برق

از مهم ترین علل سوختن برد یخچال ساید بای ساید یا تقریبا می توان گفت هر وسیله ی برقی دیگری، نوسانات برق می باشد. از آنجایی که برد یک قطعه ی حساسی می باشد، نوسانات برق به بخش های مختلف برد آسیب وارد می کند و نهایتا منجربه سوختن برد می شود. برای جلوگیری از نوسانات برق، بهتر است تا حتما دستگاه به یک محافظ برق وصل شود.

نفوذ آب به داخل برد

یکی دیگر از عللی که باعث می شود که برد بسوزد، آبخوردگی برد، به خصوص در وضعیت روشن بودن دستگاه می باشد. معمولا چنین اتفاقی ممکن است هنگام نظافت یخچال اتفاق بیوفتد. در نتیجه بهتر است تا هنگام نظافت، جهت جلوگیری از ورود آب به بخش های الکترونیکی دستگاه، به جای آب از دستمال مخصوص نظافت استفاده کنید.

گرمای شدید

در صورتی که برد دستگاه شما در معرض گرمای زیادی قرار بگیرد یک تهدید جدی برای کاهش عمر برد شما محسوب می شود. چون برد ها در محیط های گرم تعبیه شده اند، معمولا در برابر دمای بالا مقاومت می کنند، اما اگر دمای وارد شده به برد بیش از ۲۵ درجه سانتی گراد باشد برد ممکن است آسیب ببیند و بسوزد. معمولا اکثر قطعات الکترونیکی در دمای بالای ۷۰ درجه سانتی گراد کار نمی کنند. بنابراین طراحی برد برای کاربرد های با درجه حرارت بسیار بالا، مشکل است.

خرابی قطعات یخچال

همچنین یکی دیگر از علل سوختن برد، خرابی یا فرسودگی قطعات موجود در ساید بای ساید شما می باشد. یعنی اگر یکی از قطعات خراب باشد، ممکن است که جریان زیادی بکشید و افزایش شدید جریان می تواند باعث خرابی برد شود. همچنین خرابی قطعاتی همچون فن ها، هیتر، المنت، کمپرسور و… می توانند باعث خرابی برد دستگاه شما شوند.

خطای فنی یا مشکلات شرکت سازنده

یکی از مهم ترین مواردی که در سوختن و یا کارکرد نا مناسب برد تاثیر می گذارد، طراحی اشتباه برد می باشد. در واقع مهم ترین قسمت در ساخت برد، مرحله طراحی می باشد. بنابراین اگر در مرحله طراحی چیزی کاملا درست پیش نرود، احتمالا عواقبی در آینده خواهد داشت. به عنوان مثال در صورتی که از دیود ها و خازن های مناسب استفاده شود، احتمال سوختن برد و یا خرابی برد بسیار پایین می آید. همچنین تخته یا صفحه ای که خازن ها و فیوز ها و اجزای برد روی آن نصب می شوند نیز نباید ضعیف باشد، و دیود محافظ ولتاژ بالا نیز باید به گونه ای باشد که در صورت افزایش ولتاژ، بتواند از سوختن صفحه محافظت کند. در نتیجه این مورد، یکی از مواردی می باشد که باید شرکت سازنده به آن توجه داشته باشد و شما نیز در صورتی که مجبور به خرید و تعویض برد هستید، باید توجه داشته باشید که این قطعه را باید حتما از یک برند و شرکت سازنده ی معتبر و خوش نام خریداری کنید و اشتباها قطعه ی فیک و غیر اورجینال یا قطعه ی نا متناسب با مدل دستگاه خود را خریداری نکنید.

فاصله ی نا مناسب اجزا

یکی دیگر از عوامل سوختن برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید، نزدیک بودن اجزای سازنده می باشد. در واقع اگر قطعات روی برد ( صفحه مدار چاپی ) خیلی به هم نزدیک باشند و نزدیک به هم بسته شوند، در نتیجه مولفه ها یا همان اجزای موجود در برد فضای لازم را ندارند و بسیار داغ می شوند. و داغ شدن هر جزء می تواند روی اجزای مجاور تاثیر بگذارد و همچنین برد که خود در یک محیط با دمای بالا قرار دارد، حال این موارد نیز روی هم تاثیر می گذارند و باعث می شود که دما بسیار بالا رود و منجربه سوختن برد می شود.

خطای تکنسین

در صورتی که لازم است تا برد دستگاه شما تعویض شود، باید حتما این کار توسط تکنسین متخصص انجام شود و تعمیرکار باید دانش و مهارت و تجربه ی بالایی داشته باشد و بداند که دقیقا چه بردی متناسب با مدل و برند دستگاه شما می باشد و از برد مناسب با دستگاه شما استفاده کند. همچنین باید اتصالات به برد به درستی وصل شوند. به عنوان مثال اگر برد به یک منبع تغذیه اشتباه وصل شود، منجربه سوختن برد می شود. در نتیجه در انتخاب تعمیرکار باید بسیار دقت داشته باشید.

خرابی شیر برقی و موتور یخ ساز یخچال ساید بای ساید

همچنین یکی دیگر از بخش هایی که ممکن است باعث خرابی برد شود، خرابی شیر برقی و خرابی بخش موتور یخ ساز می باشد. خرابی این موارد می تواند باعث آسیب رساندن به برد دستگاه شما شود. در نتیجه باید این موارد بررسی شوند تا از خرابی برد جلوگیری شود.

عمده ترین مشکلات در اثر خرابی برد یخچال وستینگهاوس

 • یخچال کلا روشن نمیشود
 • یخچال سرمای کافی تولید نمیکند
 • بدنه ی یخچال بیش از حد داغ میشود
 • کمپرسور کار نمیکند
 • فن یخچال کار نمیکند
 • مواد غذایی داخل یخچال یخ میزنند
 • ترموستات از کار افتاده است

مراحل تعمیر برد یخچال وستینگهاوس

 • ابتدا برق یخچال را قطع کنید
 • کاوری که بر روی برد یخچال وستینگهاوس وجود دارد را جدا کنید
 • سیم ها را جدا کنید
 • برد الکترونیکی را جدا کنید
 • برد تعمیر شده و یا تعویض شده را نصب کنید
 • کاور را دوباره نصب کنید
 • برق و آب را وصل کنید

میزان درآمد تعمیرکار یخچال خانگی چقدر است؟

به دلیل آینده شغلی پررونق تعمیرکار یخچال خانگی، تعمیرکاران یخچال می توانند درآمدزایی بالایی داشته باشند؛ البته این میزان بسته به عوامل مختلف می تواند از 10 تا 20 میلیون تومان در ماه برای افراد مختلف متغیر باشد. در هنگام ورود به این شغل نیاز است تا نکات و ریزه کاری هایی را مورد توجه قرار داد تا میزان درآمد خود را افزایش داده و به آینده شغلی خود را تضمین کرد.

تعمیرکار یخچال خانگی نیاز به سرمایه اولیۀ زیادی در شروع کار نداشته و می توان پس از کسب تخصص لازم در این حرفه، به سرعت جذب بازار کار این حرفه شد. در ابتدا باید هزینه 1 تا 2 میلیون تومانی را که برای شهریه دوره آموزش تعمیرات یخچال در نظر گرفت. پس از این که آموزش ها به صورت کامل صورت گرفت می توان به عنوان تیم خدماتی در سایت های مختلف مانند استادکار ثبت نام کرده و مشغول به کار شد.

تعمیرکار یخچال خانگی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

تعمیرکار یخچال خانگی میبایست دارای شخصیتی پشتکار و فنی بوده و از هوش بالایی برخوردار باشند. با توجه به اینکه تعمیرکاران یخچال در ارتباط با مستقیم با مردم هستند نیاز است تا این افراد از روابط عمومی و مهارت های اجتماعی بالایی برخوردار باشند تا در این شغل حرفی برای گفتن داشته باشند.

مسئولیت در قبال نتیجه کار از مواردی است که در این شغل اهمیت زیادی داشته و تعمیرکار باید بتواند با مدیریت درست، سرعت ارائه و کیفیت کار را بالا ببرد تا مشتری را راضی نگه دارد. تعمیرکار یخچال خانگی باید قادر به عیب یابی دقیق و سریع مشکل یخچال و تعمیر آن باشد و اطلاعات خود را در زمینه انواع برندهای یخچال خانگی و فناوری های جدیدی بروز کند. اگز از علاقه مندان به تعمیرات لوازم خانگی هستید مطمئن باشید که شغل تعمیرات یخچال یکی از بهترین مشاغل در این زمینه است بنابراین هر چه سریعتر برای اموزش تعمیرات یخچال فنی حرفه ای اقدام کنید.

آموزش تعمیرات یخچال درآموزشگاه مهیاصنعت

دوره های آموزش تعمیرات تخصصی یخچال در مهیاصنعت در تهران،کرج  برگزار می شود. محل برگزاری دوره دسترسی خوبی به مترو، بی آر تی، تاکسی و دیگر لوازم حمل و نقلیه دارد. همچنین در اطراف این آموزشگاه خوابگاه های بسیاری قرار دارند که به سرعت و بدون پرداخت هزینه حمل و نقل می توانید به کارگاه رفت و آمد داشته باشید. کیفیت بالای دوره تعمیر یخچال در آموزشگاه مهیاصنعت باعث شده تا همه ساله کارآموزان بسیاری از سراسر ایران در دوره های این اموزشگاه ثبت نام کنند

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد