√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

آموزش تعمیر برد یخچال

فهرست مطالب

آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی

برد یخچال چه وظیفه ای دارد

یکی از دوره های کاملا تخصصی آموزشگاه مهیا صنعت دوره تعمیرات لوازم خانگی میباشد . این دوره جامع و کامل شامل تمامی لوازم خانگی از جمله انواع یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید ، ظرفشویی ، لباسشویی ، جاروبرقی ، چرخ گوشت ، ماکروفر ، سشوار ، اتو و…. میاشد . این دوره جامع و کامل بوده و علاقه مندان به رشته لوازم خانگی نیازی به سپری کردن دوره در آموزشگاه های دیگر و آموزش جداگانه با شهریه های هنگفت نیست

برد یخچال چیست و آموزش تعمیر برد لوازم خانگی  چه اهمیتی دارد؟ برد یکی از قطعات اصلی یخچال های امروزی است که وظایف زیادی را بر عهده دارد و به نوعی مدیریت بسیاری از قطعات دیگر یخچال را بر عهده دارد.

پس از پایان این مقاله، در صورت داشتن دانش فنی، می توانید با کمک آموزش های تخصصی  عیب یابی و حتی تعمیر برخی از ایرادات تابلو برق را در منزل انجام دهید.همچنین آموزشگاه مهیا صنعت دوره تخصصی تعمیرات برد لوازم خانگی را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای و اساتید مجرب و متخصص برگزار می کند و میتوانید برای آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی با مشاوران ما صحبت نمائید.

قبل از شروع تعمیر برد یخچال باید این قسمت را به خوبی بشناسیم. برد یکی از قطعات یخچال های جدید و ارتقا یافته است. برد مدار در یخچال های امروزی جایگزین قطعاتی مانند ترموستات و کنترل کننده های مکانیکی شده و طیف وسیعی از فناوری ها و قطعات یخچال را کنترل می کند.

وظایف برد یخچال به شرح زیر است:

برد در واقع مغز یخچال است.
عملکرد تایمر یخ زدایی در یخچال های قدیمی توسط برد در یخچال های جدید انجام می شود.
مدیریت کمپرسور یخچال 
کنترل فن یخچال نیز روی برد اصلی یخچال قرار دارد.
کنترل المنت یخچال نیز وظیفه برد اصلی را بر عهده دارد.
تنظیم تمامی سنسورهای یخچال وظیفه برد است.
یخ سازهای داخل یخچال توسط برد کنترل می شوند.
اگرچه برد مدار مستقیماً مسئول خنک سازی یخچال نیست، اما خرابی برد مدار باعث اختلال در عملکرد یخچال می شود.

عیب یابی برد یخچال توسط تعمیرکار مجاز

کاربران باید توجه داشته باشند که هر گونه خرابی در یخچال ممکن است مربوط به مدار الکتریکی یخچال باشد. بنابراین عیب یابی و تعمیر برد یخچال بسیار مهم است. چه مشکلاتی در رابطه با یخچال و برد الکترونیکی (علائم خرابی برد یخچال) در زیر توضیح داده شده است:

قبل از بررسی ایرادات خود پنل باید به ایراداتی که نشانه خرابی برد یخچال است توجه کنیم.

خرابی فن ها می تواند ناشی از خرابی پنل الکتریکی یخچال باشد.
خرابی فن اواپراتور نیز عامل آسیب به برد است.
اگر صدای عجیبی از یخچال شنیدید یکی از دلایل آن مربوط به خرابی برد است.
اگر یخچال شما خنک نمی شود، ممکن است مشکل از برد باشد.
یخ زدگی یخچال نیز می تواند به دلیل آسیب دیدن برد اصلی دستگاه باشد.
اگر فریزر به خوبی یخ زدایی نمی کند، برد باید بررسی شود.
اگر یخچال روشن نشود، ممکن است برد اصلی آسیب ببیند.
اگر امکان تنظیم دمای یخچال وجود نداشت، ممکن است برد یخچال آسیب دیده باشد.

مراحل عیب یابی تعمیرات برد

در این بخش به عیب یابی برد یخچال اشاره میکنیم و در صورتی که مشکل برد یخچال دارید این نکات را رعایت کنید؛ مراحل تعمیر برد یخچال عبارتند از:

  • ابتدا برد را از جای خود جدا کنید.دقت کنید که از قبل نحوه اتصال برد به یخچال را به ذهن بسپارید تا در هنگام بستن دوباره مشکلی از این بابت نباشد.
  • قطعات برد اعم از سیم ها، اتصالات، خازن ها و مدارها را به دقت بررسی کنید.
  • به دنبال قطعه سوخته یا خراب شده در برد باشید.
  • اگر برد الکتریکی یخچال شما کثیف است آن را تمیز کنید.
  • قطعات سوخته را می توانید از روی تغییر رنگ آنها تشخیص دهید.
  • حتما در زمان بررسی برد احتیاط کنید تا آسیبی به آن وارد نشود زیرا برد یخچال حساسیتی بسیار بالایی دارد.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی یکی از دوره های امیدوارکننده ای است که در صورت تسلط بر مهارت های آن می توانید کاری سودآور، دائمی و آینده دار برای خود راه اندازی کنید و درآمد بسیار خوبی کسب کنید. همانطور که اشاره کردیم تنوع لوازم خانگی روز به روز در حال افزایش است، از طرفی رشد و توسعه تکنولوژی ساخت لوازم خانگی تعمیر این لوازم را بسیار تخصصی کرده است. شرکت در دوره تعمیرات لوازم خانگی به شما کمک می کند تا تعمیر لوازم خانگی را به خوبی یاد بگیرید و به شما کمک می کند تا وارد بازار کار شوید.

مهیاصنعت یک آموزشگاه با سابقه است و سالهاست که در دوره  تعمیرات برد لوازم خانگی فعال است. این آموزشگاه در تهران واقع شده است و همه ساله کارآموزان زیادی را از سراسر کشور به بازار کار جذب می کند که در دوره تعمیرات لوازم خانگی ثبت نام می کنند.

آموزشگاه مهیا دوره های تخصصی  از جمله آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش نصب پکیج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش دوربین مداربسته ، آموزش تعمیرات موبایل و …. همچنین دوره های تعمیراتی مانند آموزش تعمیرات موبایل را با هدف یادگیری تخصصی کارآموزان و ویژه بازار کار برگزار می کند. برای شرکت در دوره ها و همچنین دریافت مشاوره رایگان با شماره 66925701-021 تماس بگیرید.شما همچنین می توانید فرم زیر را نیز تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان مهیا صنعت دراولین فرصت با شما تماس بگیرند.

ثبت نام در دوره های آموزشی مهیاصنعت

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد