√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

فوایدومعایب آون توستر

یکی از لوازم پر کاربرد آشپزخانه آون توستر است. آونتوسترها هم مانند توسترها نان را گرم و برشته می کنند، و هم مانند یک فر برای پخت و گرم کردن غذاهای مختلف به کار می آیند. به دلیل همین چند کاره بودن خانواده های زیادی از انواع مختلف آونتوسترها در آشپزخانه خود استفاده می کنند. آونتوسترها بسته به کیفیتی که دارند ممکن است بعد از مدتی استفاده دچار مشکلات و خرابی هایی بشوند. به وجود آمدن این خرابی ها دلایل زیادی دارد که عمده ترین آن ها نوسانات برق، قطعی کابل، استفاده ناصحیح و …. می باشد.

عیب یابی اون توستر

مهیا صنعت قدیمی ترین و بهترین آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی توانسته با بیش ترین کیفیت و کمترین هزینه آموزش تعمیرات لوازم خانگی را برای علاقه مندان به رشته تعمیرات لوازم خانگی برگزار کنند جهت کسب اطلاعات بیش تر از آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزشگاه مهیا صنعت حتما از اینستاگرام آموزشگاه دیدن نمائید.دوره تعمیرات لوازم خانگی  آموزشگاه مهیا صنعت جامع و کامل می باشد   پشتیبانی اساتید و آموزشگاه می توانید وارد بازار کار شوید. یکی از ویژگی های مهیا صنعت که این آموزشگاه قدیمی را از دیگر آموزشگاه ها متمایز کرده است 

قبل از انجام هر گونه تعمیر یا باز کردن درب آونتوستر، مطمئن شوید که آن از پریز برق جدا کرده اید تا از آسیب دیدگی بر اثر تماس با دستگاه داغ یا حتی برق گرفتگی خودداری کنید. یکی از علل رایج  بروز عیب در آونتوستر کلید اصلی است. راه حل اولیه برای درست کردن این عیب، تمیز کردن کلید اصلی است. برای تعویض کلید باید پنل کناری توستر را باز کرد. نقاط تماس کلید را از نظر لکه و گرفتگی هرگونه آشغال و کثیفی بررسی کنید. اگر کلید به خوبی با بدنه تماس نداشت از کاغذ سنباده ریز برای ساییدن روی نقطه تماس استفاده کنید. سپس از یک پارچه پنبه ای آغشته به الکل یا پاک کننده اسپری مخصوص لوازم الکتریکی برای تمیز کردن نقاط تماس کلید استفاده کنید. در صورت شکستگی در نقاط تماس، کلید اصلی را که با پیچ به شاسی متصل شده است خارج کنید.

مزیتهاوفوایدبارزوبرجستهآونتوستر

آونتوستر ها به علت قابلیت های بالا از عملکردهای برجسته ای برخوردار می باشند. گرم کردن و برشته کردن مواد غذایی مختلف، از بارزترین ویژگی های این محصولات به شمار می رود. به طور کلی، استفاده از دستگاه توستر برای آن دسته از افراد که علاقه وافری به نان تست دارند، می تواند یک گزینه راهگشا و مفید در این زمینه به شمار رود. در حال حاضر طراحی و تولید توسترها از تنوع طرح و مدل بسیار بالایی برخوردار می باشد که افراد می توانند متناسب با نوع نیاز خود اقدام به تهیه این محصولات نمایند. برای برشته کردن یک طرف نان، توسترهای یک طرفه گزینه قابل قبولی به شمار می روند. عرض و عمق این دستگاه ها با یکدیگر متفاوت بوده که این موضوع افراد را قادر خواهد ساخت با توجه به سلیقه خود از دستگاه های با عمق کم یا زیاد بهره ببرند. ایمنی بالا، یکی دیگر از مزیت های قابل توجه آونتوستر محسوب می گردد. این ویژگی در تمامی مدل های این محصولات به نحو مطلوب مشهود و ملموس می باشد. صرفه جویی در مصرف انرژی، از دیگر مزیت های حائز اهمیت ها این دستگاه ها تلقی می گردد. به طور معمول وسایل عادی پخت و پز حرارتی برای ایجاد گرما و حرارت، انرژی قابل توجهی را مصرف می کنند. اما در دستگاه های توستر به علت متمرکز شدن انرژی، در تهیه مواد غذایی و نان انرژی و زمان کمی صرف می گردد. قابلیت تنظیم مدت زمان دلخواه برای گرمکردننان و مواد غذایی با استفاده از بخش تنظیمات دستگاه نیز از مزیت های این وسایل الکترونیکی به شمار می رود. تسریع در فرآیند آماده سازی و گرمکردننان و مواد غذایی نیز از مزیت های مهم آونتوستر قلمداد می گردد

حرارتی

بخش دیگری که در آونتوستر حیاتی است، المنت حرارتی است که در اصل یک سیم با مقاومت کم است که در هنگام  عبور جریان برق داغ می شود. بررسی کنید که آیا عبور جریان برق از طریق المنت حرارتی با مشکل مواجه است یا خیر. اگر المنتتوستر داغ نشد، با برداشتن پیچ های متصل در هر دو سر، المنت حرارتی را خارج کنید. المنت حرارتی را با یک المنت جدید با همان مشخصات قبلی تعویض کنید.

کار نکردن دکمه‌هایآونتوستر

خراب بودن دکمه‌هایآونتوستر را زمانی متوجه می‌شوید که هرچه آن‌ها را فشار می‌دهید واکنشی دریافت نمی‌کنید. علت این مشکل، خرابی صفحه کنترل پشت دکمه‌ها، عدم اتصال برق یا آسیب دیدن صفحه کنترل لمسی آونتوستر است.

ایجاد صدای غیرمعمولی حین کار

آونتوسترها معمولا صدای خاصی هنگام کار از خود تولید نمی‌کنند. بنابراین اگر زمان روشن بودن دستگاه متوجه صداهای غیرمعمولی مانند وزوزمی‌شوید، علت را در موارد زیر پیدا کنید:

شیر برقی

شیر برقی بخش دیگری از آونتوستر است که می تواند معیوب شود. شیر برقی بخشی از آونتوستر است که عملکرد روشن و خاموش المنت حرارتی را از طریق جریان الکتریکی کنترل می کند. نشانه معیوب شدن شیر برقی این است که المنت حرارتی غذا را در هنگام استفاده می سوزاند یا وقتی درب  آونتوستر باز می شود، المنت حرارتی خاموش نمی شود. دستگاه را یک بررسی ظاهری نمایید و چک کنید آیا بوی سوختگی می دهد یا خیر. برای تعویض شیر برقی، براکت ها را بردارید و از دستگاه خارج کنید. اگر به برش و لحیم کاری نیاز داشتید،، آن را به یک مرکز خدمات تعمیر لوازم خانگی ببرید

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد