√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

درآمد شغل لوله کشی ساختمان

فهرست مطالب

آموزش لوله کشی ساختمان

به عنوان یک مهارت فنی، شغل لوله کشی ساختمان در طول سالیان متمادی تغییرات زیادی کرده است و مانند بسیاری از مشاغل دیگر ویژگی ها و مزایا و معایب خاص خود را دارد. کافی است یک صبح را بدون آب مصرفی شروع کنید یا با سرویس بهداشتی روبرو شوید که کار نمی کند یا حتی سینک شما مسدود شده است، در اینجا متوجه می شوید که کار لوله کشی چقدر اهمیت دارد. اما به خاطر داشته باشید که عیب یابی تنها بخشی از مسئولیت لوله کش است. افرادی که به عنوان لوله کش ساختمان کار می کنند موظفند نقشه هایی را برای تعیین محل نصب لوله ها در ساختمان تهیه کنند. علاوه بر موارد فوق،  لوله کش باید لوله و لوازم جانبی نصب کند.

آموزش لوله کشی ساختمان

به طور کلی یک لوله کش ساختمان باید مهارت هایی مانند طراحی، اجرا، نصب و تعمیر لوله کشی،  لوله کشی ساختمان، لوله کشی سیستم گرمایشی و لوله کشی آب و فاضلاب را داشته باشد. خوب است بدانید اگر در این حرفه به مهارت های بالایی دست پیدا کنید و تجربه کافی داشته باشید می توانید درآمد خوبی کسب کنید.

مهیا صنعت بزرگترین و بهترین آموزشگاه فنی حرفه ای در کشور میباشد . این آموزشگاه با بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز و استفاده از اساتید تحصیل کرده و با تجربه در رشته های فنی اقدام به برگزاری رشته های تخصصی و فنی از جمله آموزش تعمیر پکیج دیواری ، کولر گازی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، لوله کشی ، تعمیرات موبایل و…. کرده است .

معایب شغل لوله کشی ساختمان

به عنوان یکی از مهمترین معایب لوله کشی، نداشتن ساعات کاری مشخص و همچنین طولانی بودن زمان می باشد. در ابتدای این حرفه ممکن است ساعات کاری شما ثابت باشد و حتی بیش از ۸ ساعت در روز کار نکنید. اما با گذشت زمان، این روند می تواند تغییر کند و ساعات کاری شما تغییر کند زیرا افراد بیشتری شما را در طول زمان می شناسند و تعداد مشتریان شما هر روز افزایش می یابد. به همین دلیل است که گاهی اوقات حتی مجبور می شوید برای حفظ مشتریان خود سفارش هایی فراتر از ساعات کاری خود دریافت کنید. همچنین ممکن است مجبور باشید در روزهای تعطیل به موارد اضطراری مشتری رسیدگی کنید زیرا گاهی اوقات مشکلات آب و فاضلاب در ساختمان ها ممکن است در هر زمانی از شبانه روز رخ دهد.

 

مزایای شغل لوله کشی

بازار کار ثابت: لوله کشی یکی از مشاغلی است که بازار کار ثابتی دارد، چرا که هر روز سفارشات زیادی در زمینه تعمیر یا نوسازی و همچنین سرویس انواع سیستم های لوله کشی انجام می شود. علاوه بر این، نیاز به مشاغل لوله کشی در ایران نیز مانند سایر نقاط جهان در حال افزایش است.
درآمد کافی: قبل از شروع هر کاری باید میزان درآمد آن را سنجید. در مورد کارهای لوله کشی هم به این نکته توجه کنید که میزان ساعات کار و سختی کار در این مورد مهم است. طبیعتاً هر چه بیشتر کار کنید و بیشتر به صورت مستقل کار کنید درآمد شما بیشتر می شود.
فرصت پیشرفت: اگر در ابتدا کار خود را با همکاری شرکت های خدمات ساختمانی شروع کرده اید، با کسب مهارت های بیشتر و تامین سرمایه لازم و همچنین یافتن مشتریان ثابت می توانید به طور مستقل برای خود کار کنید و درآمدتان هر روز افزایش می یابد دیگر نیازی نیست که درصدی از درآمد خود را به شرکت بپردازید.
تنوع در شغل لوله کشی: زمانی که به عنوان لوله کش شروع به کار می کنید، ممکن است در طول روز با چیزهای مختلف و متنوعی روبرو شوید. این تنوع می تواند از محل کار شما شروع شود زیرا شما در ساختمان های مختلف کار خواهید کرد. همچنین با مشتریان و خدمات مختلفی روبرو می شوید که باعث می شود برای شما خسته کننده نباشد.
یادگیری آسان: در عصر جدید، منابع مختلفی برای هر موضوعی که باید یاد بگیرید وجود دارد. در مورد کار لوله کشی می توانید به مراکز فنی حرفه ای مراجعه کرده و با شرکت در دوره های مربوطه مهارت های لازم برای شروع این کار را بیاموزید.

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیاصنعت دوره های آموزش لوله کشی ساختمان را با تمرکز بر یادگیری عملی کارآموزان و بصورت تخصصی در کارگاههای مجهز ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با شماره 0216692501 تماس بگیرید.

درآمد شغل لوله کشی ساختمان

درآمد حاصل از شغل لوله کشی آنقدر زیاد است که به جای عبارت درآمد میلیونی می توان کلمه ده میلیون را جایگزین کرد. حتی اگر یک لوله کش مبتدی هم باشید، می توانید روزانه حداقل 200 هزار تومان برای تعمیرات کوچک درآمد کسب کنید، یعنی می توانید انتظار درآمد ماهانه حدود 6 میلیون تومان را داشته باشید.

حال فرض کنید شما سابقه کاری خوب و همچنین تخصص بالایی دارید و می توانید پروژه های لوله کشی ساختمان های مختلف اعم از مسکونی و اداری را انجام دهید، در این صورت می توانید به درآمدی در حدود 10 تا 15 میلیون برسید. البته این واقعیت را در نظر بگیرید که اگر مثلاً یک پروژه چند واحدی را انتخاب کنید، درآمد شما می تواند حتی بیشتر شود و ارزش دریافتی خالص شما افزایش می یابد.

علاوه بر موارد ذکر شده، منطقه جغرافیایی نیز می تواند تاثیر بسزایی در درآمد لوله کشی داشته باشد. زیرا قدرت کارفرما، حجم ساخت و ساز در منطقه، میزان دستمزد و همچنین میزان تورم از عوامل مهم در درآمد یک لوله کش است. به گونه ای که در شهرهای بزرگی مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز میزان درآمد حاصل از لوله کشی بسیار بیشتر از سایر شهرهای کوچک است.

آموزشگاه مهیا دوره های تخصصی از جمله آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش نصب پکیج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش نصب دوربین مداربسته و … همچنین دوره های تعمیراتی مانند آموزش تعمیرات موبایل را با هدف یادگیری تخصصی کارآموزان و ویژه بازار کار برگزار می کند. برای شرکت در دوره ها و همچنین دریافت مشاوره رایگان با شماره 66925701-021 تماس بگیرید.شما همچنین می توانید فرم زیر را نیز تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان مهیا صنعت دراولین فرصت با شما تماس بگیرند.

ثبت نام در دوره های آموزشی مهیاصنعت

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد