√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگی

شغل تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

فهرست مطالب

یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، آبمیوه گیری، غذاساز، مایکروفر، کتری و صدها وسیله کوچک و بزرگ دیگر از انواع لوازم خانگی هستند که توسط شرکت های مختلف تولید و به فروش می رسند.

از تولید کنندگان عمده لوازم خانگی مانند ال جی و سامسونگ که غول های لوازم خانگی در جهان هستند تا فروشندگان و تعمیرکاران لوازم خانگی، بازار کار داغی دارند و می توانند درآمد بالایی داشته باشند.

طبیعتاً وسایل مختلف مکانیکی و الکتریکی که در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند، به مرور زمان با مشکلات و خرابی‌های مختلفی مواجه می‌شوند یا به دلایل دیگری مانند استفاده نادرست از آن‌ها استفاده می‌شود.

با توجه به تقاضای زیاد برای انواع لوازم خانگی و استفاده همه از لوازم خانگی مختلف، افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند بازار کار خوبی خواهند داشت.

اگر به کار تعمیر لوازم خانگی علاقه دارید در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی مهیاصنعت شرکت کنید.

به دلیل پیچیدگی این دستگاه ها امکان تعمیر توسط خود شخص وجود ندارد و ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه وارد شود و یا خطراتی مانند آتش سوزی و برق گرفتگی نیز فرد را به خطر بیندازد.

در نتیجه در چنین مواردی باید از فردی استفاده کرد که در این زمینه تخصص و دانش بالایی داشته باشد و در این حرفه آموزش دیده باشد. افرادی هستند که دوره های مختلف تعمیر لوازم خانگی را گذرانده اند و یا در رشته های برق و الکترونیک تحصیل کرده اند. استفاده از این افراد بهترین گزینه در هنگام خرابی لوازم خانگی است.

بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به گسترش انواع لوازم خانگی در دنیا و استفاده افراد از لوازم خانگی کوچک و بزرگ در منازل خود، مشاغل مرتبط با حوزه لوازم خانگی می تواند برای افرادی که وارد این شغل می شوند سودآور باشد.

لوازم خانگی جزو کالاهای گران قیمت هستند و با توجه به تحریم‌هایی که کشورمان در سال‌های اخیر با آن مواجه شده است، قیمت این لوازم افزایش یافته است و بسیاری از افراد در صورت خراب شدن لوازم قدیمی توان خرید این لوازم را ندارند.

به همین دلیل است که در صورتی که وسیله ای در منزل خراب شود افراد به جای خرید وسیله جدید تلاش می کنند تا به هر نحوی به تعمیر همان دستگاه قبلی بپردازند تا از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری نمایند. به همین دلیل است که شغل تعمیرات لوازم خانگی شغلی است که مراجعه کنندگان بسیاری دارد و آن را جزء مشاغل پردرآمد طبقه بندی می کنند.

همانطور که گفته شد تعمیرات لوازم خانگی مشتریان زیادی دارد و البته درآمدهای بالایی نیز از آن حاصل می شود. البته درآمد تعمیرات لوازم خانگی به عوامل زیادی بستگی دارد و مانند هر شغل دیگری میزان زحمتی که فرد انجام می دهد و مهارت بالای او می تواند نقش مهمی در افزایش درآمد داشته باشد.

برخی از افراد تنها یک نوع از لوازم خانگی مانند یخچال را تعمیر می کنند، اما اگر این افراد مهارت خود را در سایر لوازم افزایش دهند، می توانند درآمد بالایی کسب کنند. متوسط درآمد ماهانه این شغل حدود 8 تا 20 میلیون تومان است که بسته به عوامل مختلفی می تواند کم و بیش باشد.

نحوه آموزش تعمیرات لوازم خانگی

اگر تصمیم دارید برای خود شغلی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی انتخاب کنید، ابتدا باید دوره های مختلفی را که برای آموزش تعمیرات انواع لوازم خانگی برگزار می شود، پشت سر بگذارید. این دوره ها در آموزشگاه های مختلف تدریس می شود و پس از قبول شدن در دوره به افراد مدرک فنی و حرفه ای اعطا می شود.

در این آموزشگاه ها موضوعات مختلفی تدریس می شود و در کارگاه های موجود انواع لوازم خانگی و نحوه تعمیر آنها به صورت عملی آموزش داده می شود. در تهران آموزشگاه های مختلفی وجود دارد که یکی از این آموزشگاه ها مهیاصنعت است که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای است و پس از اتمام دوره ها افراد به بازار کار معرفی می شوند.

آموزشگاه مهیا دوره های تخصصی  از جمله آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش نصب پکیج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش دوربین مداربسته و …. همچنین دوره های تعمیراتی مانند آموزش تعمیرات موبایل را با هدف یادگیری تخصصی کارآموزان و ویژه بازار کار برگزار می کند. برای شرکت در دوره ها و همچنین دریافت مشاوره رایگان با شماره 66925701-021 تماس بگیرید.شما همچنین می توانید فرم زیر را نیز تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان مهیا صنعت دراولین فرصت با شما تماس بگیرند.

ثبت نام در دوره های آموزشی مهیاصنعت

آینده شغل تعمیرات لوازم خانگی

قبل از شروع هر کاری باید تمام جوانب آن را سنجید تا پس از شروع به کار به دلایلی از جمله نداشتن درآمد کافی یا آینده نامناسب شغلی مجبور به ترک شغل و متضرر شوید. با توجه به اینکه هر روز انواع جدیدی از لوازم خانگی تولید و وارد بازار می شود و بسیاری از افراد تمایلی به انجام کارهای دستی ندارند و می خواهند کار خود را با دستگاه های نو و اتوماتیک انجام دهند، بازار تعمیر لوازم خانگی در آینده ، از زمان حال داغ تر خواهد بود و آینده ای تضمین شده را می توان برای این شغل در نظر گرفت.

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد