√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

علت قطع وصل شدن تصویرتلویزیون ال جی

رفت و برگشت تصویر، اگر تنها یکبار اتفاق بیفتد جای نگرانی ندارد، اما در صورت تکرار این اتفاق، نیاز به بررسی تخصصی دستگاه می باشد.قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالیکه صدا دارد ، معمولا به این صورت است که یک قسمت از تصویر تیره تر می شود. ایجاد مشکل در لامپ های تصویر را می توان یکی از عمده ترین دلایل علت رفتن تصویر تلویزیون ال جی عنوان کرد

دوره  عیب یابی تلویزیون ال جی آموزشگاه مهیا صنعت به صورت جامع و کامل ، صفر تا صد تعمیرات ، عیب یابی ، نگهداری ، نصب تمامی پکیج های برند و بروز کشور آموزش داده می شود. مهیا صنعت با پشتیبانی های بینظیرخود از کارآموزان دوره تعمیرات پکیج درتهران توانسته باکمترین هزینه ، بیش ترین کیفیت آموزشی را به کارآموزان خود ارائه دهد و علاقه مندان به شغل تعمیرات پکیج دیواری بعد از پایان دوره و حتی حین دوره میتوانند وارد بازار کار شوند ، درآمدزایی کنند و برای خود اشتغال زایی کنند. آموزشگاه تعمیرات پکیج دیواری مهیاصنعت زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده و کاراموزان رشته تعمیرات پکیج دیواری جهت دریافت مدرک بین المللی خود بعد از پایان دوره به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند.

خرابی بکلایتتلویزیون:بکلایت در تلویزیون به گونه ای طراحی شده است که وقتی یک یا چند لامپ خراب شوند و از کار بیفتند، رفته رفته دیگر لامپ ها نیز از کار می افتند. به این ترتیب به مرور کل سری از کار افتاده و تصویر کاملا قطع می شود. برخی از تلویزیون ها، بکلایتهایی متشکل از دو سری لامپ دارند. در این مدل ها هنگامی که یک سری از لامپ ها خراب شود، وقتی تلویزیون روشن می شود، سری معیوب برای یک لحظه روشن شده و مجدداً خاموش می شود. بنابراین می توان خرابی بکلایت را به عنوان یکی از دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ال جی در نظر گرفت.

حالا که دارین این مطلب رو میخونین احتمالا تصویر تلویزیون تون یکنواختی و شفافیت لازم رو نداره و اصطلاحا میپرهپرش تصویر دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که باید اونا رو شناسایی کنین و اقدامات لازم رو برای برطرف کردنشون انجام بدین. جالبهبدونین که این ایراد معمولا از مشکلات پنلنشأت میگیره و با تعمیر یا تعویض پنل برطرف میشهپرش تصویر تلویزیون یا سوسو زدن و لرزش تصویر، معیارهای مشخصی داره. تعمیرکارا معمولا این مشکل رو با معیار Image Flicker  ارزیابی میکنن. اگه نوارهای حرکتی تصویر کوچک ترین آسیبی ببینن یا به هر دلیلی درست کار نکنن، تصاویر به صورت روان و بدون پرش پخش نمیشه. 

بنابراین یکی از عواملی که باعث پرش تصویر در تلویزیون ال جی یا هر برند دیگه ای میشه، از کار افتادن این نوارها هست. با توجه به جهت پرش تصویر هم میشه علت بروز این مشکل رو تشخیص داد. وقتی پرش تصویر به سمت بالاس، دلیلش کم شدن فرکانس عمودی هست.

اما پرش و بریدگی تصویر به سمت پایین یعنی فرکانس عمودی افزایش پیدا کرده. نکته دیگه ای که باید بدونین اینه که پالس عمودی و افقی در تلویزیون های جدید از پالس کلاک پردازشگر تصویر تهیه میشه. به همین دلیل هم هست که پرش تصویر تو تلویزیون های جدید خیلی کمتر دیده میشه. البته گاهی منشأ این مشکل خرابی قطعات داخلی هست. بهتره برای جلوگیری از تشدید مشکل و خرابی بیشتر دستگاه، در اسرع وقت کاری برای رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی تون بکنین.

آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی مهیا صنعت

برای رفع این مشکل باید بر اساس دلایل و عوامل ایجاد کننده عمل کرد. یعنی اول باید ببینیم که چرا این اتفاق افتاده و کدوم قطعه ها آسیب دیدن بعد اونا رو تعمیر یا تعویض کنیم. برای رفع پرش تصویر تلویزیون ال جی ، اول پنل بررسی میشه و شدت آسیب دیدگی اون براورد

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد