√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

عیب یابی اتو بخار

اتو در انواع مختلف اتو پرس و اتو بخار همواره با اقبال و توجه مردم مواجه بوده و به طور خاص عصای دست بانوان در منزل است. استفاده از این وسیله کاربردی نیز مانند سایر وسایل برقی در معرض آسیب و خرابی قرار دارد. سپردن اتو به یک تعمیرکار ماهر و باتجربه باعث میشود هرگونه ایراد دستگاه حل شده و مانند روز اول به کار خود ادامه دهد.اتوچگونهکارمیکند؟هیچ فرقی ندارد چه اتویی باشد ، یک اتو ساده مسافرتی یا یک اتو با کلی ویژگی ، همهی اتوهای بخار مثل هم کار می کنند. آن ها چین و چروک روی لباس را با ایجاد رطوبت، گرما، فشار از بین می برد. وقتی دریچه بخار بسته می شود ، اتو خشک کار می کند . وقتی هم که دریچه بخار باز باشد، آب وارد محفظه بخار ساز می شود ، بعد از منافذ صفحه ی فلزی به صورت بخار اسپری می شود. صفحه ی اتو، ممکن است از یک آهن که روی آن با یک سطحی که راحت پاک می شود پوشانده شده باشد.

عیب یابی اتو بخار

مهیا صنعت با بهره گیری از اساتید مجرب در امر آموزش و نیز استفاده از تجهیزات به روز و پشتیبانی های بی نظیر که از کارآموزان خود انجام می دهد عنوان بهترین آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی را به خود اختصاص داده است. علاقه مندان به شغل تعمیرات لوازم خانگی می توانند باتوجه به کیفیت بالای آموزش و نیز شهریه بسیار پایین آموزشگاه مهیا صنعت را برای سپری کرده دوره تعمیرات لوازم خانگی انتخاب کنند.ما در مجموعه مهیا صنعت تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا با بالاترین کیفیت آموزشی را اعم از استفاده از اساتید حرفه ای و باتجربه ، لوازم و تجهیزات تخصصی و بروز ، پشتیبانی نامحدود و… رضایت صد در صدی کارآموزان خود را جلب کنیم.

مشکل گرم نشدن اتو

مورد بعدی برای خرابی اتو زمانی است که با وجود روشن بودن اتو گرم نمی کند که این ممکن است به خاطر ایراد در کابل برق، خرابی ترموستات باشد که باید این موارد توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

علت بالا رفتن درجه اتو

زمانی که از اتو بخار استفاده می کنید و ناگهان درجه آن بالا می رود و داغ می کند این بخاطر قطعه ترموستات است که باید توسط تعمیرکار بررسی و در صورت خرابی ترموستات باید تعویض گردد تا مشکل رفع شود.

اتو بخار نمی‌کند

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در زمان استفاده از اتو باید به آن دقت کنید، کافی بودن حجم آب مورد استفاده است. در صورتی که آب در دستگاه نباشد یا حجم آن کم باشد، پمپ اتو به تدریج می‌سوزد و باید تعویض شود. علاوه بر این، رسوب بستن لوله‌ها و فضای داخلی اتو نیز مانع از بخار کردن دستگاه خواهد شد.بوی نامطبوعی از اتو به مشام می‌رسد

بوی نامطبوعی از اتو به مشام می‌رسد

زمان‌هایی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید، آب آن را کاملا تخلیه کنید؛ چرا که باقی ماندن آب در دستگاه باعث گرفتن جرم و رسوب بستن دستگاه می‌شود. تنها راه تعمیر اتو در چنین مواقعی جرم گیری و تعمیر رسوب گیر وسیله است.
نکته: همیشه به خاطر داشته باشید که برای اتو، باید از آب مقطر و یا آب جوشیده‌ی خنک شده استفاده کنید تا میزان رسوب بستن به حداقل خود برسد.

دستگاه روشن نمی‌شود

قدم اول این است که اتصال برق را بررسی کنید. ممکن است پریز یا سیم برق دستگاه دچار مشکل شده باشند. اگر متصل شدن برق به اتو با هیج مشکلی روبرو نشده است بنابراین احتمال دارد که پلاتین‌های داخلی دستگاه دچار مشکل شده باشند که تعمیر و تعویض این قطعه نیاز به یک تعمیرکار متخصص دارد.

نحوه تعمیر و رفع علت یکسره شدن بخار اتو

یکسره بخار دادن اتو مشک لجدی است که به خاطر ایراد در کلید اتو و یا خرابی شیر برقی است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

آموزش تعمیر نشتی آب از اتو بخار

زمان استفاده از اتو اگر با نشتی آب زیر آن مواجه هستید این بخاطر خرابی راه باریکه آب و مخزن ورودی و خروجی دستگاه است که می تواند بخاطر افزایش آب داخل دستگاه، تنظیم نبودن ترموستات باشد که با تعویض لاستیک دور مخزن، خالی شدن مخزن بخار و تعویض ترموستات حل شود.

کم بودن حرارت اتو بخار

زمانی که با مشکل تولید کم بخار اتو مواجه هستید و از کف فلزی دستگاه حرارت کمتری تولید می وشد این به قسمت درجه ترموستات آن بر می گردد که باید نسبت به تنظیم درجه آن اقدام کنید و در مورد بعدی احتمال جرم گرفتن آن وجود دارد که با جرم گیری اتو بخار و تمیز کردن آن مشکل رفع خواهد شد.

ابزاری که برای تعمیراتونیازدارید؟

پیچ گوشتی،خلالدندان،سوزنخیاطی،پاک کننده های شیمیایی یا سرکه و آب،مواد پاک کننده های شیمیایی برای تمیز کزدن صفحه فلزیاتو یا جوش شیرین و آب،سیمظرفشویی

کفی اتو
کفی اتو نقش مهمی در اتو کردن راحت لباس‌ها را دارد. هرچه کفی بزرگ‌تر باشد، سطح بیشتری از لباس صاف شده و سرعت کار بیشتر می‌شود. کفی‌های اتو دارای چندین جنس مختلف هستند. کفی‌های آلومینیومی خیلی سریع داغ می‌شوند؛ اما احتمال ایجاد خراش روی آن‌ها زیاد است. برای همین عمر زیادی ندارد. کفی‌هایسرامیکی عمر بیشتری نسبت به آلومینیومی دارند و همچنین گرما در آن به صورت یکنواخت پخش می‌شود. یکی از مزایای کف سرامیکی، صاف کردن هر نوع پارچه است. جنس دیگر کفی سبک است. برای آن‌هایی که لباس‌های با جنس خاص دارند و همچنین به گرما حساس هستند، انتخاب این جنس توصیه می‌شود. آخرین جنس کفی استیل ضدزنگ است. دوام این جنس بالا است و همچنین در برابر خش و خوردگی مقاومت بیشتری دارد.اتویی را انتخاب کنید که دریچه‌های بخار آن قابل تنظیم هستند. به عبارتی امکان خروج بخار به چند طریق باشد. به این صورت، کنترل بهتری روی صاف کردن و استفاده خواهید داشت.

بیشتر اتوها دارای قابلیت تنظیم درجه هستند؛ اما در بعضی اتوها، تنظیم درجه راحت ساده نیست و حتی تعریف مشخصی برای انتخاب ندارند.

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد