√آموزش تعمیرات موبایل

 

021-66925701

 

0935-1307099

آموزشگاه فنی حرفه ای مهیا صنعت

عیب یابی دستگاه اسپرسوساز

دستگاه اسپرسوساز جزو لوازم بسیار ضروری و مهم در کافی شاپ است. همچنین بسیاری از افراد علاقمند به قهوه اسپرسو، از این دستگاه در خانه یا محل کار خود استفاده می‌نمایند. با وجود ماشین اسپرسو میتوان خیلی راحت و سریع یک نوشیدنی اسپرسو سرو کرده و روز خود را پر انرژی آغاز کرد. از آنجایی که دستگاه اسپرسوساز خصوصا نوع صنعتی آن از قیمت بالایی برخوردار است، باید نسبت به تعمیر و سرویس آن هوشیار بود. با سرویس و تعمیر به موقع دستگاه میتوان از بروز مشکلات و آسیب‌های بیشتر دستگاه جلوگیری کرده و هزینه کمتری را پرداخت کرد. بنابراین بهتر است بسته به میزان استفاده از دستگاه اسپرسوساز، نسبت به سرویس آن در بازه‌های زمانی مشخص اقدام کرد. برای   صنعتی باید به سراغ افراد کاربلد و حرفه‌ای در این زمینه بروید. افراد تعمیرکار مهیاصنعت، قادرند خیلی زود دستگاه را عیب‌یابی کنند و به حل مشکلات آن بپردازند.

عیب یابی دستگاه اسپرسوساز

آموزشگاه مهیا صنعت به صورت جامع و کامل ، صفر تا صد تعمیرات ، عیب یابی ، نگهداری دستگاه اسپرسوساز برند و بروز کشور آموزش داده می شود. مهیا صنعت با پشتیبانی های بینظیرخود از کارآموزان دوره تعمیرات دستگاه اسپرسوسازدرتهران توانسته باکمترین هزینه ، بیش ترین کیفیت آموزشی را به کارآموزان خود ارائه دهد و علاقه مندان به شغل عیب یابی دستگاه اسپرسو سازبعد از پایان دوره و حتی حین دوره میتوانند وارد بازار کار شوند ، درآمدزایی کنند و برای خود اشتغال زایی کنند. آموزشگاه تعمیرات دستگاه اسپرسوساز مهیاصنعت زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده و کاراموزان رشته تعمیرات دستگاه اسپرسوسازجهت دریافت مدرک بین المللی خود بعد از پایان دوره به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند.

دستگاه اسپرسوساز جزو لوازم بسیار ضروری و مهم در کافی شاپ است. همچنین بسیاری از افراد علاقمند به قهوه اسپرسو، از این دستگاه در خانه یا محل کار خود استفاده می‌نمایند. با وجود ماشین اسپرسو میتوان خیلی راحت و سریع یک نوشیدنی اسپرسو سرو کرده و روز خود را پر انرژی آغاز کرد. از آنجایی که دستگاه اسپرسوساز خصوصا نوع صنعتی آن از قیمت بالایی برخوردار است، باید نسبت به تعمیر و سرویس آن هوشیار بود. با سرویس و تعمیر به موقع دستگاه میتوان از بروز مشکلات و آسیب‌های بیشتر دستگاه جلوگیری کرده و هزینه کمتری را پرداخت کرد. بنابراین بهتر است بسته به میزان استفاده از دستگاه اسپرسوساز، نسبت به سرویس آن در بازه‌های زمانی مشخص اقدام کرد. برای سرویس دستگاه اسپرسو ساز صنعتی باید به سراغ افراد کاربلد و حرفه‌ای در این زمینه بروید. افراد تعمیرکار مهیاصنعت، قادرند خیلی زود دستگاه را عیب‌یابی کنند و به حل مشکلات آن بپردازند.

چرا چراغ دکمه توقف چشمک می‌زند؟

خاموش بودن آب در شبکه اصلی

مطمئن شوید که آب در منبع اصلی روشن است.

خارج شدن آب زیادی که در یک زمان از شیر

دستگاه را از طریق کلید پاور، خاموش کنید. 10 ثانیه صبر کنید سپس به موقعیت 1  یا روشن بچرخانید. با بررسی سطح سنج آب از پر شدن دیگ اطمینان حاصل کنید. اگر چراغ های توقف روی صفحه لمسی چشمک می زند؛ این روش را تکرار کنید. وقتی چراغ پرکننده دیگ خاموش شد، کلید پاور را در موقعیت 2، نماد عنصر، قرار دهید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا دستگاه به سوزن سمت راست گیج با نوار قرمز رنگ یا دما برسد.

چرا قهوه سرد است؟

دمای کارکرد دستگاه

مطمئن شوید که دستگاه در موقعیت 2، قرار گرفته است. 15-20 دقیقه صبر کنید؛ تا دستگاه به دمای 1.0 بار برسد.

مشکل کم شدن فشار دستگاه

  • ایجاد اشکال در واشر گروپ.

  • استفاده مداوم از دستگاه بدون سرویس به موقع.

  • عدم سرویس و تعویض واشرگروپ‌ها.

واشر گروپ قطعه‌ای پلاستیکی است که در بخش هدگروپ اسپرسوساز وجود دارد. این قطعه سبب ایجاد اتصال محکم بین هدگروپ و پرتافیلتر می‌شود. زمانی که واشرگروپ دچار آسیب و پوسیدگی شود، باید خیلی زود مورد تعویض قرار بگیرد؛ چرا که در غیر این صورت شاهد مشکلاتی نظیر چکه کردن از پرتافیلتر و یا کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز خواهید بود. واشرگروپ‌ها بسته به نوع دستگاه اسپرسوساز دارای سایزهای مختلفی هستند و باید متناسب با هر دستگاهی خریداری شوند. بهتر است هر زمانی که برای سرویس ماشین اسپرسو اقدام می‌نمایید، واشرگروپ را نیز مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آنها را تعویض نمایید. برای خرید واشرگروپ دستگاه اسپرسوساز، میتوانید از فروشگاه‌های معتبر اقدام نمایید

اسپرسو خیلی سریع و یا خیلی کند خارج می‌شود!

زمانی که اسپرسو خیلی سریع از دستگاه خارج شود، باعث آبکی شدن اسپرسو می‌شود. همچنین زمانی که قهوه به خوبی آسیاب نشده باشد، فضای زیادی بین دانه‌های قهوه به وجود می‌آید. این امر باعث می‌شود که آب بدون قهوه داخل لیوان یا فنجان بریزد. توجه داشته باشید که قهوه بعد از گرفتن اسپرسو یکنواخت بنظر برسد.اگر قهوه خیلی کند خارج شود، می‌تواند باعث طعم تلخ قهوه شده و بو و طعم سوخته احساس کنید. کندی در خروج اسپرسو ممکن است به علت وجود مشکل در پمپ باشد. لازم است فشار کافی در پمپ وجود داشته باشد تا بتواند نیروی مورد نیاز برای عبور سریع آب از داخل قهوه را تأمین کند. البته ممکن است یکی از علت‌های خروج قهوه به آرامی، مقدار بیش از اندازه قهوه باشد که داخل دستگاه ریخته‌اید

طعم اسپرسو شما ترش می‌شود!

علت ترش شدن قهوه وجود اسیدتاننیک در دانه ی قهوه است. می‌توانید با گاز زدایی این اسید را از قهوه خود دور کنید. البته باید دمای دستگاه را تنظیم کنید. دمای مطلوب دستگاه باید بالاتر از ۲۰۱.۲ درجه فارنهایت (۹۴ درجه سانتی گراد) ‌باشد. آب خنک نیز می‌تواند باعث ترش شدن طعم اسپرسو شود. یکی دیگر از علت‌های ترشی خروج قهوه کمتر و اسید بیشتر است. در چنین شرایطی اگر پودر قهوه خیلی درشت باشد باید آن را ریزتر کنید.

تلخ شدن طعم اسپرسو

طعم تلخ اسپرسو دلایل گوناگونی دارد. یافتن علت، برطرف کردن آن را آسان خواهد کرد. بهتر است قبل از هر چیز دمای دم کردن قهوه خود را بررسی نمایید. باید توجه داشته باشید که دمای دستگاه شما بیش از ۲۰۴.۸ درجه فارنهایت نباشد.  همچنین نباید بیش از حد قهوه داخل پرتافیلتر بریزید. باید بعد از هر دفعه استفاده از پرتافیلتر آن را مرتبا تمیز بشویید

روشن کردن پمپ صدای زیادی ایجاد می‌کند!

پمپ‌ها دارای جریان آب هستند. در صورتی که پمپ دستگاه اسپرسو ساز صدای زیادی را ایجاد می‌کند باید مطمئن شوید که مخزن آب پر است و یا اینکه منبع آّب دستگاه روشن است. همچنین در صورت استفاده از قهوه درشت، به علت خروج آب با فشار زیاد از آن، ایجاد سر و صدا طبیعی است. برای رفع این مشکل می‌توانید از قهوه‌هایی که به خوبی آسیاب شده‌اند استفاده نمایید.

 

مخزن آب پر است، اما چراغ مخزن که خبر از خالی بودن آن می‌دهد روشن است.

یکی دیگر از موارد مربوط به عیب یابی دستگاه اسپرسوساز توجه به این مورد است، مخازن آب دارای یک فلوتر مغناطیسی در خود هستند. فلوتر مغناطیسی ممکن است در ته مخزن گیر کرده باشد. باید آن را بررسی کنید. اگر فلوتر گیر کرده است باید داخل مخزن را تمیز کنید تا مطمئن شوید که فلوتر دوباره گیر نمی‌کند.

 

آیا زیر دستگاه اسپرسو آب کثیف وجود دارد؟

وجود آب زیر دستگاه خبر از نشتی در دستگاه اسپرسو ساز می‌دهد و باید آن را پیدا کنید. دستگاه‌های اسپرسو دارای شیلنگ تخلیه یا نوعی خروجی هستند. در صورتی که در زیر یا اطراف دستگاه، آب کثیف پیدا می‌کنید احتمالا شیلنگ یا خروجی تخلیه مسدود شده است. باید انتهای شیلنگ تخلیه را بررسی کنید و مطمئن شوید که شلنگ دچار پیچ خوردگی نشده باشد یا چیزی بر روی شلنگ قرار نگرفته است که جریان تخلیه را متوقف کند.

عیب یابی دستگاه اسپرسوساز در بیشتر مواقع در خانه قابل انجام است. اگر به نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد دقت کنید خودتان به راحتی می توانید عیب یابی دستگاه اسپرسوساز را در خانه انجام دهید و دیگر نیازی نیست برای عیب یابی دستگاه اسپرسوساز به کسی زنگ بزنید یا کمک بخواهید.

رفع علت وجود تفاله اسپرسوساز در فنجان

برای رفع این مشکل، باید سبدهای فیلتر اسپرسوساز را چک کنید و درصورت وجود مشکل، آن را تعویض نمایید.

بهتر است سبدهای فیلتر اسپرسوساز را به ‌صورت دوره‌ای جهت جلوگیری از خراب شدن تمیز نمایید.

نوشیدنی در اسپرسوساز، گرم نمی‌ماند

قطعه‌ای در اسپرسوساز وجود دارد که، وظیفه گرم نگه داشتن نوشیدنی را بر عهده دارد. این قطعه که المنت نام داشته، در چای ساز و قهوه ساز مشترک بوده و گرمای مورد نظر برای داغ نگه داشتن نوشیدنی را تولید می‌کند. پس اگر می‌بینید که نوشیدنی در اسپرسوساز، گرم نمی‌ماند باید بدانید که المنت مشکل پیدا کرده است.

دوره های آموزشی

مقالات کاربردی

ورود به باشگاه کارآموزان

برای ورود حتما نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید

نکته: نام کاربری و رمز کد ملی شما می باشد